MM Polski Kadetów w zapasach – styl wolny 07-08.03.2008 Racibórz-Rudnik
2008-03-10 15:33:26
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach – styl wolny
07-08.03.2008 Racibórz – Rudnik

W miniony weekend tj. 07-08.03 odbyły się w Raciborzu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach stylu wolnego. W turnieju brało udział ok. 90 zawodników z 29 klubów z całej Polski oraz Czech i Słowacji. Zawody te to bardzo ważny sprawdzian dla naszych młodych zawodników przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się na Łotwie 22-26.06.2008. Z naszego regionu wystartowało łącznie pięciu zawodników, trzech z AKS Białogard i dwóch ZKS Koszalin.
Na medal i to w dosłownym tego słowa znaczeniu spisał się Zbigniew Baranowski z AKS Białogard, który w kat wagowej 63 kg. po bardzo ciężkiej i wyrównanej walce finałowej uplasował się na wysokiej drugiej pozycji. W walkach eliminacyjnych Zbyszek nie dał rywalom najmniejszych szans, w finale niestety jak już wspomniałem uległ Pawłowi Albinowskiemu z Mazowsza Teresin. Trzeba tu nadmienić, że Paweł Albinowski w zeszłym roku reprezentował nasz Kraj na Mistrzostwach Europy i zajął tam IX m.
Na pochwałę zasługuje również Patryk Dublinowski, który zdobył srebrny medal. Niestety jego przegrana w finale była bardziej wyraźna. Na piątych pozycjach uplasowali się: Dawid Takunow AKS Białogard kategoria wagowa 46 kg. i Hądzyński Mateusz w kategorii wagowej do 100 kg. ZKS Koszalin. Na ósmej pozycji zakończył swój występ również w kategorii 46 kg, zawodnik ZKS Koszalin Szymon Pustelnik. Występ w tym turnieju zagwarantowali sobie tylko Ci zawodnicy, którzy na Pucharze Polski Kadetów uplasowali się w pierwszej dziesiątce.
W zawodach tych z powodu kontuzji nie mogli wystartować trzej nasi czołowi kadeci a mianowicie: Woźniak Patryk, Woźniak Damian i Głusiński Bartłomiej wszyscy oczywiście z AKS Białogard. Prawie pewnym jest to, że Oni również przywieźliby medale, co zapewne zagwarantowałoby nam w klasyfikacji drużynowej miejsce w pierwszej trójce a kto wie czy nie zdobylibyśmy nawet złota. Niestety musieliśmy się zadowolić piątym miejscem, ale trzeba tu dodać, że jest to wysokie piąte miejsce, ponieważ zrobiliśmy to trzema zawodnikami, a to duży sukces i brawa im za to.
W naszych kadetach pokładamy wielkie nadzieje i widzimy dużą szansę na to, że zawodnicy z naszego regionu będą godnie reprezentować nasz Kraj na najbliższych Mistrzostwach Europy.