Aktualności

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym Krotoszyn 23-24.10.2009
2009-11-19 23:07:32
W dniach 23-24.10.2009 w Krotoszynie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym.
W turnieju wystartowało 113 zawodników z 37 klubów.
AKS reprezentowało tam czterech zawodników, w kategorii 84 kg Kamil Skaskiewicz i Piotr Szwenk a w kategorii 96 kg Paweł Szwenk i Dariusz Mariak.

Kamil rundę eliminacyjną wygrał z Łukaszem Błońskim z Koszalina 5-0 i 9-0.
W pojedynkach grupowych Kamil także nie oddaje żadnego punktu wszystkie oczywiście wygrywając. Niestety mniej szczęścia miał w walce finałowej. Po zaciętym i wyrównanym, ale niestety przegranym pojedynku z Maćkiem Balawanderem Kamil zajął ostatecznie drugie miejsce.

Mniej szczęścia miał Szwenk Piotrek, przegrał rundę eliminacyjną i pierwszy pojedynek w grupie B kończąc swój występ na 14 pozycji.

Podobny przebieg miały walki w kategorii 96 kg. Paweł Szwenk stoczył tak jak Kamil oprócz rundy eliminacyjnej dwa pojedynki grupowe nie oddając ani jednego punktu. Walkę finałową, niestety również przegraną stoczył z zawodnikiem Ceramika Krotoszyn Przemkiem Mączakiem.

Czwarty nasz zawodnik Darek Mariak eliminacje przegrał, później dwa pojedynki grupowe wygrał i trzeci niestety przegrał plasując się ostatecznie na ósmej pozycji.

W klasyfikacji drużynowej Białogard zajął wysoką szóstą lokatę ( przypomnę spośród 37) a jako województwo uplasowaliśmy sie na drugim miejscu zaraz za wielkopolskim

Piotr Jastreb

Aktualności »