Aktualności

Mistrzostwa Zrzeszenia L.Z.S. juniorów i kadetów Odolanów 3-5.04.2009
2009-04-09 11:45:27

Odolanów – miejscowość w południowo-zachodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie ostrowskim, u bram Wielkiej Doliny Głogowskiej zwanej Kotliną Odolanowską, której część stanowi teren chronionego krajobrazu z rzadkimi okazami fauny i flory (Park Krajobrazowy Dolina Baryczy).
W tym właśnie mieście w dniach 3-5.04.2009 odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Juniorów i Kadetów w zapasach w stylu wolnym.


Nasz klub reprezentowało w tym turnieju aż 17 zawodników, sześciu juniorów oraz jedenastu kadetów.
W kategorii juniorów ogólnie wystartowało 75 zawodników z 24 klubów, kadetów było niemal trzy razy więcej, bo aż 163 z 37 klubów.Dwóch naszych juniorów zdołało wywalczyć złote medale.
W kategorii 60 kg Bieńkowski Adam miał do przejścia 10 przeciwników.
Eliminacje wygrał nie oddając punktu z Maćkiem Rutkowskim z Milicza.
W grupie A stoczył dwa pojedynki, kolejno z Mateuszem Ziółkowskim z Osielska oraz z Damianem Panek z Krotoszyna, tu także Adam nie oddał żadnego punktu.
Finał to była już tylko czysta formalność. Bieńkowski pewnie pokonał Adriana Cygańczuka z Włodawy.Drugie złoto to zasługa drugiego z Bieńków, Krzyśka.
Krzysiek Bieńkowski w kategorii 66 kg miał do pokonania 9 zawodników. W eliminacjach pokonał Marcina Tumulla z Brzeźnicy, w grupie A pierwszą rundę pauzował a w drugiej pokonał Darka Jaszkowskiego z Koronowa. Walka finałowa to zwycięstwo z zapaśnikiem z Kraśnika Przemkiem Wiśniewskim.
W tej samej kategorii startował Adrian Matych, niestety po przegranych dwóch pierwszych pojedynkach uplasował się na ósmej pozycji.O bardzo nieudanym występie może mówić Dawid Takunow. W kategorii 55 kg eliminacje ładnie wygrał z Mateuszem Domańskim, niestety dwie następne walki przegrał, pierwszą ze zwycięzca tej kategorii Adamem Słowińskim a drugą z Aleksandrem Świerkiem.
Dawid zakończył boje na piątym miejscu.W kategorii 74 kg Damian Funda awansem wskoczył do grupy A, tu przegrał niestety z Karolem Czechem spadając do grupy B. Tu też przegrał kolejną walkę kończąc na 12 pozycji.
Ostatni z juniorów Patryk Woźniak przegrał niestety eliminacje z Filipczakiem z Krotoszyna.
W grupie B dzielnie walczył wygrywając trzy pojedynki, kolejno z: Łukaszem Augustyniakiem, Adrianem Płacheckim i Filipem Hałabiś. W pojedynku o trzecie miejsce uległ jednak nieznacznie zawodnikowi z Milicza Danielowi Skibińskiemu.


Drużynowo juniorzy wywalczyli sobie trzecie miejsce zdobywając 28 punktów.


Kadeci zaliczyli nie mniej udany występ.

W kategorii 42 kg brązowy medal wywalczył sobie Marek Mostowski wygrywając trzy z czterech pojedynków. W tej samej kategorii wystartował Matych Damian, niestety po dwóch przegranych pojedynkach uplasował się on na jedenastej pozycji.


Brązowy medal zdobył także Gruchała Sebastian w kategorii 46 kg.

W dość licznie obsadzonej, bo aż 18 zawodników, kategorii 50 kg złoty medal zdobył Damian Woźniak wygrywając wszystkie pięć pojedynków. W tej samej kategorii walczył Patryk Bieńkowski, jemu niestety nie poszło tak dobrze, po jednym wygranym i dwóch przegranych walkach zakończył na trzynastym miejscu.

W kategorii 54 kg cztery pojedynki stoczył Maksymilian Wudarczyk. Maksiu walczył w kratkę, jedną walkę wygrał drugą przegrał, trzecią znowu wygrał i czwartą walkę o brąz przegrał plasując się ostatecznie na piątej pozycji.

W kategorii 58 kg walczył Dorniak Paweł. Nie był to jednak udany występ, po jednej wygranej i dwóch przegranych Paweł wylądował na 10 miejscu.

O całkiem nieudanym występie może mówić Artur Czerwiński. Eliminacje przegrał, pierwszy pojedynek w grupie B wygrał, drugi niestety przegrał i został sklasyfikowany na 17 miejscu.

Podobny występ zaliczyli w kategorii 76 kg Stańczak Dawid i Alan Ordak. Pierwszy zakończył bój na 10 miejscu a drugi na 14 miejscu. W tej samej Kategorii walczył jeszcze Dublinowski Patryk zdobywając trzecie miejsce.
W drodze po brąz Patryk musiał stoczyć cztery pojedynki, z czego trzy wygrał.

W klasyfikacji klubowej kadeci uzbierali punktów na czwartą pozycję zaraz za Piastem Wola, Ceramikiem Krotoszyn i Suplesem Kraśnik.

Następne zawody:

Mistrzostwa Polski Seniorów Poznań 17-18.04.2009


Piotr Jastreb

Aktualności »