Aktualności

Mistrzostwa Województwa Juniorów Pyrzyce 08.03.2014
2014-03-11 10:04:37

W sobotę tj 8 marca 2014 roku w Pyrzycach Odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów z prawem startu Kadetów.
Wystartowało tam sześciu naszych zawodników.

W kategorii 50 kg o zwycięstwo w tej kategorii rywalizowali Kacper Korczak i Andrzej Pauliński. W kategorii tej walczyło tylko trzech zawodników, więc walki odbywały się systemem każdy z każdym. Obydwoje Białogardzianie zwyciężyli z trzecim w kategorii Damianem Korbusem z Koszalina. W walce między sobą lepszym okazał się Andrzej Pauliński i to on zdobył złoto. Drugi był Korczak.

W kategorii 74 kg walczył Marcin Czyżowski. Pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Pyrzyc Pawłem Danielewiczem. Dwa kolejne pojedynki przegrał niestety z Jakubem Czaja z Pyrzyc i o brąz z Kacprem Rot z Zielonych Stargard. Ostatecznie Marcin zajął piąte miejsce.

Bezkonkurencyjnym w kategorii 84 kg okazał się Karol Chołuj. Stoczył on cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Pokonał kolejno: Michała Dude ze Świdwina, Krzysztofa Kamińskiego ze Stargardu, Sebastiana Maltańskiego ze Świdwina i Kamila Florczaka z Pyrzyc.

W kategorii 96 kg odbył się tylko jeden pojedynek ale za to jaki !!
Było tam tylko dwóch zawodników. Damian Chołuj i Mirek Pilarczyk, obydwoje z Białogardu. Walka była tak zacięta, że w ciągu tych dwóch rund łącznie zdobyli 55 pkt !!!
To chyba rekord świata, a bynajmniej Polski. Lepszym okazał się jednak Damian i to on zwyciężył w tej kategorii zdobywając 34 pkt Pilarczyk zrobił21 punktów.

W klasyfikacji drużynowej AKS Białogard uplasował się na drugiej pozycji zaraz za Pyrzycami. Jest to dobry wynik zważywszy na to, że nie wystartował tam żaden Junior z Białogardu. Walczyli tam tylko kadeci.