Aktualności

Mistrzostwa Województwa Juniorów Pyrzyce 08.03.2014
2014-03-11 10:04:37

W sobotę tj 8 marca 2014 roku w Pyrzycach Odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów z prawem startu Kadetów.
Wystartowało tam sześciu naszych zawodników.W kategorii 50 kg o zwycięstwo w tej kategorii rywalizowali Kacper Korczak i Andrzej Pauliński. W kategorii tej walczyło tylko trzech zawodników, więc walki odbywały się systemem każdy z każdym. Obydwoje Białogardzianie zwyciężyli z trzecim w kategorii Damianem Korbusem z Koszalina. W walce między sobą lepszym okazał się Andrzej Pauliński i to on zdobył złoto. Drugi był Korczak.W kategorii 74 kg walczył Marcin Czyżowski. Pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Pyrzyc Pawłem Danielewiczem. Dwa kolejne pojedynki przegrał niestety z Jakubem Czaja z Pyrzyc i o brąz z Kacprem Rot z Zielonych Stargard. Ostatecznie Marcin zajął piąte miejsce.Bezkonkurencyjnym w kategorii 84 kg okazał się Karol Chołuj. Stoczył on cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Pokonał kolejno: Michała Dude ze Świdwina, Krzysztofa Kamińskiego ze Stargardu, Sebastiana Maltańskiego ze Świdwina i Kamila Florczaka z Pyrzyc.W kategorii 96 kg odbył się tylko jeden pojedynek ale za to jaki !!
Było tam tylko dwóch zawodników. Damian Chołuj i Mirek Pilarczyk, obydwoje z Białogardu. Walka była tak zacięta, że w ciągu tych dwóch rund łącznie zdobyli 55 pkt !!!
To chyba rekord świata, a bynajmniej Polski. Lepszym okazał się jednak Damian i to on zwyciężył w tej kategorii zdobywając 34 pkt Pilarczyk zrobił21 punktów.W klasyfikacji drużynowej AKS Białogard uplasował się na drugiej pozycji zaraz za Pyrzycami. Jest to dobry wynik zważywszy na to, że nie wystartował tam żaden Junior z Białogardu. Walczyli tam tylko kadeci.

Aktualności »