Aktualności

Mistrzostwa LZS Kadetów i Juniorów w zapasach Białogard 11-13.04.2008
2008-04-09 09:47:38
W dniach 11-13.04.2008 w BIAŁOGARDZIE odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Kadetów i Juniorów w zapasach - styl wolny.

Skrót LZS oznacza Ludowe Zespoły Sportowe. Tego typu impreza ma na celu popularyzacje sportu zapaśniczego wśród młodzieży wiejskiej,
wyłonienie najlepszych zawodników zrzeszenia LZS w grupie kadetów i juniorów na rok 2008 oraz pozwala na aktualną ocenę poziomu wyszkolenia zawodników Zrzeszenia LZS.

W zawodach ogólnie wystartowało 170 kadetów i juniorów z 28 klubów.
AKS godnie reprezentowało trzech juniorów oraz 21 kadetów.
W juniorach na trzech zawodników zdobyliśmy trzy medale, dwa złota i jeden brąz, i tak:
W kategorii wagowej 55 kg pierwsze miejsce zdobył Adam Bieńkowski, w kategorii 60 kg brązowy medal wywalczył sobie Bieńkowski Krzysztof a kategorię 84 kg, co chyba nie będzie dużym zaskoczeniem, wygrał pewnie Kamil Skaskiewicz.

W kategorii wiekowej kadetów wywalczyliśmy 9 medali i kilka miejsc bardzo blisko podium i tak kolejno:

kat 100kg Bednarek Tomasz -- II miejsce

W klasyfikacji drużynowej zapaśnicy z białogardu dosłownie zdeklasowali swoich przeciwników zdobywając łącznie 103 punkty, dla porównania podam, że całe województwo lubelskie, które znalazło sie na drugim miejscu, oczywiście za zachodniopomorskiem, zdobyło zaledwie 60 pkt.