Aktualności

Mistrzostwa Europy w zapasach Vantaa 1-6.04.2014
2014-04-03 04:03:56

We wtorek 1 kwietnia rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Seniorów w zapasach. Powołanych do startu w tych Mistrzostwach zostało dwóch zawodników AKS Białogard. W kategorii 61 kg Krzysiek Bieńkowski i w kategorii 97 kg Kamil Skaskiewicz.
Kamil walczył we wtorek a kategoria 61 kg rozegrana została we środę.
Skaskiewicz udział swój rozpoczął od wygranej w 1/8 finału z Łotyszem LAGODSKIS Imants. W 1/4 finału przegrał ze zwycięzcą tej kategorii Azerem GAZYUMOV Khetag. Dzięki temu, że Azer doszedł do finału Kamil otrzymał prawo walki w repasażach o brązowy medal. Pierwszy repasaż przegrał niestety z Białorusinem YANKOUSKI Ivan i ostatecznie sklasyfikowany został na 10 miejscu.

Nieco lepiej poszło Krzyśkowi Bieńkowskiemu. W 1/8 finału on także trafił na finalistę Rosjanina GOYGEREEV Bekkhan, przegrał co prawda ale uzyskał prawo walki o brąz dzięki repasażom.
Pierwszy repasaż wygrał z Macedończykiem REDJALARI Jasin.
Kolejny jego pojedynek to była walka o brązowy medal. Krzysiek zmierzył się w nim z Mołdawianinem PERPELITA Andrei. Walka była bardzo wyrównana, pierwsze punkty robił Bieńkowski ale lepszym okazał się reprezentant Mołdawii wygrywając 6:3.
Jest pewien niedosyt ale piąte miejsce to też bardzo wysoka lokata.

W kategorii 65 kg na jedenastym miejscu jest Szeja Arkadiusz, w kategorii 48 kg kobiet na piątym miejscu Anna Łukasiak

Dzisiaj kolejny dzień zmagań. W kategorii 74 kg zawalczy Krystian Brzozowski w kategorii 55 kobiet Anna Zwirydowska i w 69 Daria Osocka.