Aktualności

Międzynarodowy Turniej Seniorów w zapasach ROSTOCK 2008
2008-05-30 14:50:27
W dniu 24.05.2008r w Rostocku (Niemcy) odbył się Międzynarodowy Turniej Seniorów w zapasach w stylu wolnym i klasycznym. W turnieju na trzech matach walczyli zapaśnicy z Niemiec, Szwecji i Polski. Atletyczny Klub Sportowy Białogard reprezentowało czterech zawodników.
Najlepiej poradził sobie w kategorii do 120kg Łukasz Dublinowski, wygrywając swoją kategorię wagową. W finale pokonał na punkty Niemca walczącego w 1 Bundeslidze (niemiecka pierwsza liga zapasów) we Frankfurcie n/Odrą Marcela Redmana 3:1(1:0,0:1,1:0). Łukasz rywalizował w tej kategorii wagowej, ponieważ kategoria 96kg rozgrywana była tylko w stylu klasycznym.
Drugie miejsce w kategorii wagowej do 55kg wywalczył Adam Bieńkowski. Adam pewnie wygrał wszystkie walki eliminacyjne. W walce finałowej po wyrównanej i emocjonującej walce przegrał z Niemcem Swenem Caminem na punkty 1:3(1:0,2:3,3:4).
Czwarte miejsce zajął Patryk Dublinowski rywalizujący w kat. wagowej do 74kg. Należy wspomnieć, że dla Patryka był to pierwszy start wśród seniorów.
Piąte miejsce w kategorii wagowej do 66kg wywalczył Krzysztof Bieńkowski. Krzysiek rywalizował z dużo cięższymi rywalami, ponieważ kategoria do 60kg rozgrywana była tylko w stylu klasycznym.