Aktualności

Marcin Jurecki nie żyje...
2008-03-04 18:58:48
W dniu dzisiejszym - 26 lutego 2008 r. w godzinach porannych zmarł nasz wieloletni przyjaciel, od 1992 roku zawodnik białogardzkiego klubu zapaśniczego, ósmy zawodnik igrzysk olimpijskich w Sydney, akademicki mistrz świata, jeden z najlepszych "wolniaków" w Europie i w Polsce - Marcin Jurecki.

Marcin Jurecki - zodiakalny skorpion - urodzony 11 listopada 1976 roku w Połczynie Zdroju, syn Jerzego i Danuty, absolwent średniej szkoły zawodowej. Pierwsze kroki na macie stawiał w swoim rodzinnym mieście Świdwinie, w klubie Technik Świdwin. Barwy tego miasta reprezentował przez pięć lat do roku 1992, w którym to przeszedł pod skrzydła trenera Andrzeja Szwenka. Od tego momentu w życiu Marcina otworzył się nowy rozdział. Jego upór połączony z systematycznymi treningami i chęcią do walki zaowocował pierwszymi sukcesami na polskich matach. Został zauważony przez trenerów narodowej kadry Polski. Zasilając jej szeregi wygrywał turnieje ogólnopolskie i zaczął się liczyć na matach Europy i świata.

Marzeniem każdego zawodnika we wszystkich dyscyplinach sportu jest występ oraz możliwość godnego reprezentowania swojego kraju na Igrzyskach Olimpijskich. Nasz klub AKS Białogard wraz z całym naszym miastem może poszczycić się tym, że jeden z naszych wychowanków, dzięki swojemu uporowi, ciężkiej pracy i zaangażowaniu szkoleniowców osiągnął ten cel. Marcin reprezentował nasz kraj na Olimpiadzie w Sydney w 2000 roku.

W ostatnim czasie chorował na raka. To był najtrudniejszy pojedynek w jego karierze. Marcin walczył do samego końca, niestety walka ta była ostatnią w jego młodym życiu. Żonaty (Anna Matusewicz), osierocił dwóch synów - Mateusza i Macieja. Miał 31 lat.

W imieniu zarządu, trenerów i działaczy AKS-u pragnę złożyć wyrazy szczerego współczucia rodzinie i najbliższym. Zapewniam, że łączymy się w bólu i żałobie.

"W naszych sercach pozostanie wiecznie żywy i pamięć o nim nigdy nie zaginie"

Piotr Jastreb

Aktualności »