Aktualności

I Puchar Polski Seniorów Osielsko 21-22.01.2011 Złoto dla AKS Białogard
2011-01-24 04:09:51

W miniony weekend 21 i 22 stycznia 2011 roku odbył się w Osielsku I Puchar Polski Seniorów i Seniorek w zapasach stylu wolnego.
Dla drużyny AKS Białogard był to bardzo udany start. Udało im się wywalczyć drużynowo złoty medal.


Na matach w Osielsku walczyło 11 naszych zawodników.

W kategorii 55 kg Adam Bieńkowski zdobył złoty medal. W rundzie eliminacyjnej pokonał Roberta Rogalewicza z Grunwaldu Poznań.
Drugi pojedynek wygrał z Pawłem Zięba z Koronowa, trzeci to już był finał oczywiście wygrany z Adamem Słowińskim.


W kategorii 60 kg mieliśmy dwóch zawodników. Krzysiek Bieńkowski po pokonaniu Bartka Żurawia, Marcina Pawlaka oraz Adama Sitarskiego stanął do finału z Sebastianem Kaczmarzyk. Krzysiek oczywiście pojedynek ten wygrał zdobywając drugie złoto dla Białogardu.
Nieco gorzej poszło Damianowi Woźniakowi. Pierwszą walkę wygrał z Mateuszem Pisarski, później dwie rundy pauzował i w półfinale przegrał z Sebastianem Kaczmarzyk. Pojedynek o brąz Damian także przegrał z Marcinem Pawlakiem plasując się na piątej pozycji.

W kategorii 66 kg Paweł Dorniak przegrał dwie swoje walki kolejno z Bartkiem Dobickim z Poznania i Mariuszem Sajdakiem z Namysłowa. Sklasyfikowano go na 10 pozycji.


Kategoria 84 kg i wśród 11 zawodników było trzech naszych.
Zbyszek Baranowski i Patryk Dublinowski wywalczyli brązowe medale.
Patryk w pierwszym pojedynku zwyciężył z Jakubem Dziura, Zbyszek pauzował.
W następnej rundzie Zbyszek ulega Radkowi Marcinkiewiczowi a Patryk zwycięża swojego klubowego kolegę Patryka Woźniaka. Niestety w następnej rundzie Dublinowski także przegrywa z Marcinkiewiczem. W walce o brąz Zbyszek Baranowski zwycięża Jacka Zelasko a Patryk Dublinowski Mariusza Zdanowskiego.
Patryk Woźniak uplasował się na siódmej pozycji.

Podobna sytuacja miała miejsce w kategorii 96 kg tu również wystartowało trzech naszych.
Ordak Mariusz pierwszy swój pojedynek przegrał z Adamem Filipczakiem, Dublinowski Łukasz pierwszą walkę przegrał z Przemkiem Mączakiem a Tomek Anuszkiewicz miał wolny los.
Następna runda decydowała, kto, o jaki medal zawalczy. Ordak wygrał z Wawrzynowiczem, Dublinowski miał wolny los a Anuszkiewicz przegrał z Robertem Świerblewskim. W walce o brąz Mariusz Ordak zwyciężył z Tomkiem Anuszkiewiczem a Łukasz Dublinowski zwyciężył Adama Filipczaka.
Ostatecznie Ordak i Dublinowski mają brąz a Anuszkiewicz piąte miejsce.


Ostatni nasz zawodnik w kategorii 120 kg Radek Dublinowski pierwszy pojedynek zwycięża z Krzyśkiem Swoboda, drugi zwyciężył z Czernickim Adrianem a trzeci jego pojedynek to już finał, przegrany niestety z Arkiem Kordusem.

Z dorobkiem dwóch złotych jednego srebrnego oraz czterech brązowych medali oraz zdobytymi 200 punktami AKS plasuje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej.
Druga pozycja to Górnik Łęczna ze 125 punktami a trzecie miejsce przypadło Grunwaldowi Poznań - 109 punktów.
Kilka zdjęć z I Pucharu Polski - KLIKNIJ

Na II Puchar Polski Seniorów - Memoriał Marcina Jureckiego - zapraszam wszystkich w dniach 4-5 Marzec tego roku oczywiście w Białogardzie, w której hali powiadomię osobnym komunikatem.

Piotr Jastreb

Aktualności »