Aktualności

25 Festiwal Zapaśniczy w ramach obchodów 90-lecia KS Gwiazda Bydgoszcz /Memoriał F. Harczenko/ młodziczek i młodzików Bydgoszcz 17-19.09.2010
2010-09-21 14:48:10

W miniony weekend tj. 18-19.09.2010 w Bydgoszczy odbył się już po raz 25 Festiwal zapaśniczy im F. Harczenko, a także z okazji 90-lecia istnienia Gwiazdy Bydgoszcz.Rywalizacja odbywała się w dwóch przedziałach wiekowych chłopców w stylu wolnym, w stylu klasycznym oraz zapasach dziewcząt.

Swój debiut w zawodach tej rangi miała niespełna dziesięcioletnia Wiktoria Chołuj, siostra Damiana i Karola. Była ona jedyną dziewczyną AKS w tych zawodach. Wystartowała w kategorii wagowej 39 kg i była najmłodszą zawodniczką w tej kategorii. Dzielnie walczyła stoczywszy trzy pojedynki ze starszymi od siebie koleżankami. Dwie walki przegrała i jedną wygrała zdobywając swój pierwszy brązowy medal. Wielkie brawa dla niej.W młodszej kategorii chłopców rocznik 1998 i młodsi mogliśmy podziwiać walki dwunastu zawodników w 16 kategoriach wagowych.

Najmniejsza kategoria to 26 kg. Walczył w niej Krzysiek Głuszcz. Niestety przegrał on wszystkie swoje pojedynki.


28 kilogramów to wschodząca gwiazda białogardzkich zapasów - Bartek Rosiński, jak przystało na gwiazdę spisał się bardzo dobrze wygrywając wszystkie swoje walki i zdobywając tym samym złoty medal.


O dwa kilogramy więcej ważyli zawodnicy następnej kategorii. Tu mieliśmy dwóch zawodników. Andrzej Pauliński i Daniel Tomczak. Andrzej, podobnie jak Bartek wygrał wszystkie pojedynki wygrywając kategorię a Daniel niestety przegrał wszystkie swoje walki.


W kategorii 35 kg walczył Kacper Korczak. Pomimo dwóch wygranych i jednej przegranej zdobył trzecie miejsce.


Następna kategoria to 36 kg i dwóch Białogardzian. Samuel Markiewicz - trzecie miejsce i Robert Tomczak - drugie miejsce.


Organizatorzy bardzo rozciągnęli rywalizację w tej kategorii wiekowej, dzieląc wagi, co kilogram. Kategoria 37 kg bez udziału naszych i kategoria 38 kg z dwoma naszymi zawodnikami. Cezary sadowski wywalczył trzecie miejsce a Karol Grabowski z dwoma zwycięstwami i jedną porażką drugie miejsce.


39 kg Karol Pietrzak przegrywa trzy walki zdobywając brąz.


Marcin Czyżowski w kategorii 40 kg nie pozostawił złudzeń przeciwnikom. Wygrał wszystkie walki zdobywając złoto.


Ostatnim zawodnikiem w młodszej grupie był Damian Chołuj - 57 kg.
Dwie walki wygrał i jedną przegrał plasując się na drugiej pozycji.Starsza kategoria to roczniki 1995-1997. Mamy tutaj sześciu zawodników.


W kategorii 35 kg Jacek Wanke miał tylko jednego przeciwnika, ale wygrał za to w pięknym stylu.


Kategoria 47 kg liczyła dziesięciu zawodników. Walczył w niej Rak Dawid, przegrał On niestety dwa pojedynki i odpadł z rywalizacji.


W Najliczniej obsadzonej kategorii 53 kg za bary z innym wzięli się trzej zawodnicy AKS. Bartek Kramek, Karol Chołuj i Mateusz Jurecki.
Kramek rundę eliminacyjną przegrał. Pierwszy pojedynek w grupie B wygrał drugi także wygrał trzeci pojedynek niestety przegrał plasując się na siódmym miejscu.

Lepiej poradził sobie Karol Chołuj. Rundę eliminacyjną wygrał, pierwszy pojedynek grupy A przegrał niestety. Drugi pojedynek w grupie także wygrał, później miał wolny los. Następna walka to już bój o trzecie miejsce, który to przegrał z kolegą klubowym Mateuszem Jureckim.
Jurecki natomiast eliminacje wygrał, później pauzował następny pojedynek przegrał no i walkę o trzecie miejsce jak już wspomniałem wygrał z Chołujem.
Piotr Jastreb

Aktualności »