- Sport
- 18 czerwca 2021
Hulajnogi z Decathlonu
W przypadku miasta stale zatłoczonego korkami, hulajnoga jest doskonałym środkiem transportu. Hulajnogi są lekkie i małe, dzięki czemu łatwiej je przechowywać. Pozwala na szybkie przemieszczanie się zatłoczonymi uliczkami, a jednocześnie, nie ma potrzeby opłacania drogiej polisy ubezpieczeniowej i obowiązkowej konserwacji.
Hulajnoga z Decathlonu za 500 zł
W sklepach Decathlonu bez trudu znajdziemy hulajnogę w cenie do 500 złotych. Najpopularniejszym modelem jest hulajnoga Freestyle MF1,8. Dostępna w cenie 379,99zł jest zaprojektowana dla średnio – zaawansowanych użytkowników, zwłaszcza dla osób, które chcą dopiero rozpocząć naukę trików lub swobodnie poruszać się po mieście. Jest wyposażona w koła 100 mm i rdzeń z aluminium. Widelec jest zbudowany z podwójnej grubości materiału, co sprawia, że jest odporny na uszkodzenia i odkształcenia. Z kolei hulajnoga Freestyle MF One jest przeznaczona dla młodszych użytkowników w wieku od 5 do 8 lat. Zaprojektowana z myślą o powierzchni płaskiej, doskonale nadaję się do nauki. Za hulajnogę będziemy musieli zapłacić niespełna 300 złotych. Model dla dorosłych jest nieco droższy, bo kosztuje 450 złotych, ale nadaje się do codziennego poruszania po mieście. Hulajnogi są dostępne w różnych szerokościach.
Przy wyborze warto zwrócić uwagę, że im krótsza hulajnoga, tym łatwiej lawiruje się nią w tłumie i tym lepsza jest jej zwrotność. Jednak zbyt krótkie modele nie nadają się dla początkujących. Dodatkowo, jeśli planujesz jeździć po gładkich drogach, wybierz hulajnogę z niskim pokładem. Deck i rama są jednoczęściowe i są używane w większości hulajnóg. Wyposażone są w koła poliuretanowe. Sztywne i trwałe koła, pozwalają łatwo rozpędzić się do dużych prędkości i powoli się zużywają. Hulajnogi miejskie mają koła o średnicy 180-200 mm – dzięki czemu łatwo jest utrzymać dużą prędkość i nie „ignorować” pęknięcia w asfalcie. Amortyzatory nie są montowane we wszystkich modelach do 500 złotych, ale w tych modelach gdzie zostały zastosowane - podnoszą komfort jazdy. Są to zazwyczaj sprężyny montowane na tylnym widelcu lub na obu kołach. Amortyzatory obejmują również elastyczny pokład.
Jak złożyć hulajnogę z Decathlonu
Większość modeli jest dostępna w formie rozkładanej. Na szczęście samodzielne złożenie hulajnogi z Deacthlonu jest proste, nawet dla początkujących użytkowników. Kompletny zestaw może się nieco różnić, zależy to głównie od rodzaju modeli.
Jednak każdy zawiera:
- kierownice z widelcem;
- pokład;
- kompresja i zacisk;
- koła.
Kolumna kierownicy bierze udział w ruchu, dzięki czemu widelec może cicho i swobodnie obracać się we wgłębieniu pokładu. To urządzenie odpowiada za mobilność i kontrolę. Kolumna kierownicy składa się z widelca, dwóch łożysk, kółek dystansowych i osłony. Deck to podstawka do hulajnogi, główna część, do której przymocowane są wszystkie elementy. Jej górna część posiada powłokę ochronną wykonaną z materiału antypoślizgowego - najczęściej jest to papier ścierny lub guma. System kompresji hulajnogi obejmuje zacisk i kilka innych części, ich obecność zależy od modelu pojazdu. To urządzenie łączy kierownicę z widelcem, konstrukcja musi być mocno trzymana, aby kierownica się nie chwiała. Koła są ważną częścią hulajnogi, osie i przekładki mocowane są jako dodatkowe elementy. Niektóre odmiany mają już zainstalowane podkładki w pokładzie.
Aby prawidłowo złożyć hulajnogę, ale także mieć całkowitą pewność co do bezpieczeństwa, powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku dotyczącymi jej montażu. Z reguły zaczyna się od instalacji kierownicy. Na widelec zakłada się pierścień dystansowy (niektóre modele mają już wbudowany), następnie łożysko, a następnie widelec wkłada się we wgłębienie w pokładzie. Następnie ponownie zakłada się łożysko, pierścień i pokrywę. W ten sposób kolumna kierownicy jest gotowa. Instalacja systemu kompresji uzależniona jest od rodzaju hulajnogi. Należy pamiętać, że przy bardzo ciasnym ściśnięciu kierownica będzie trudna do skręcania, co może powodować pewien dyskomfort podczas jazdy. Koła umieszcza się je w odpowiednich złączach. Niektóre modele mają wolnostojące elementy dystansowe. Elementy te pomagają równomiernie rozłożyć obciążenie boczne na łożyska w kole. Koniecznie sprawdź, czy koło jest dobrze dokręcone: nie chwieje się, ale też nie obraca się zbyt mocno.
Gazetka promocyjna Decathlonu
W gazetkach promocyjnych rozprowadzanych przez sklepy Decathlonu oraz odstępnych online możemy znaleźć promocje na wybrane modele hulajnogi. Promocyjne ceny najczęściej dotyczą modeli przeznaczonych dla najmłodszych, a także dzieci w wieku od 8 lat. Jednak możemy też znaleźć, zwłaszcza po sezonie letnim – wyprzedaże hulajnóg przeznaczonych dla dorosłych użytkowników. W zależności od modelu ceny promocyjne mogą być niższe od wyjściowych, nawet o 30-40 procent.
Najnowsze Artykuły
- Sport
- 11 października 2022
Na co zwrócić uwagę w odzieży sportowej
- Zdrowe odżywianie
- 26 września 2022
Na czym najlepiej smażyć?
- Sport
- 20 września 2022
Zalety trenowania piłki nożnej
Kategorie
- Sport 10
- Wrestling 6
- Kluby sportowe 6
- Zdrowe odżywianie 16
- Blog 1