Posts Tagged ‘własny kalendarz ze zdjęciami’

Dobra kancelaria adwokacka

Chociaż prawo nie wymaga w każdej konfliktowej sytuacji korzystania z usług dobrego prawnika, dobrze jest zabezpieczyć się na wypadek, w którym działania bez pełnomocnika znającego się na danej gałęzi prawa wywołałby ujemne skutki. Znajomość prawa w Polsce przez zwykłe osoby jest na zatrważająco niskim poziomie, a bardzo duża część wiadomości jest pozorna- są to ciekawostki, które często są nieprawdziwe. Przeciętny Polak dodatkowo nie umie pracować z tekstem prawnym, nieumiejętnie interpretując dany przepis i sytuując go niewłaściwie w hierarchii aktów prawnych. Zdecydowanie lepszym wyjściem, niż samodzielne interpretowanie aktów prawnych jest korzystanie z usług dobrego adwokata. Kancelaria adwokacka mieści się w zasadzie w każdej miejscowości. Konkurencja na rynku usług prawniczych jest tak duża, że bez problemu można znaleźć tanią lub dobrą kancelarię. Każdy kto potrzebuje pomocy prawnej na pewno nie pozostanie bez niej, jeżeli tylko zgłosi się do dobrego adwokata. Naprawdę warto korzystać z usług fachowców. 

Romantyczny „Dirty Dancing”

Ten film zna każda kobieta. Nie ważne czy jest to 60 letnia staruszka, 40 letnia wyzwolona kobieta sukcesu czy 20-letnia romantyczka. U każdej z nich film wywołuje lawinę łez, a tytułowa piosenka z pewnością towarzyszy im bardzo często. Co spowodowało, że film w bardzo krótkim czasie zawładnął sercami kobiet na całym świecie? Okazuje się, ze przede wszystkim historia miłości między naiwną nastolatką a bożyszczem – umięśnionym przystojniakiem. Należy dodać do tego odtwórce głównej roli – Patricka Swayze i mamy gotowy hit kinowy. Dlaczego tak często wraca się do tego filmu? Jest ponadczasowy, tak jak schemat uczucia łączący oboje ludzi. Trochę w nim historii rodem z Romea i Juli, troszkę zazdrości i nieporozumień. Główna bohaterka dojrzewa i rozkwita na oczach widza, a w jej sercu chyba po raz pierwszy w życiu rodzi się uczucie. A miłość, jak to bywa u 16-latek, jest niezwykle romantyczna i podniosła. No i to wspaniałe zakończenie. Słynny taniec na zakończenie turnusu wakacyjnego wyciska łzy nawet z największego twardziela. Film można cały czas spotkać w polskiej telewizji. Szukając go jednak w ramówce należy zwrócić uwagę na późno wieczorne pory. Zwykle puszczany jest po 22, mimo że nie ma nim scen, których nie było by w każdym innym filmie o takiej tematyce, nakręconych po 1990 roku. Może to przez polski tytuł „Wirujący seks”? Nie jest to istotne. Ważne, że film będzie na ustach kobiet już do końca świata.

Ewolucja filmów trójwymiarowych

W latach 90. rozpoczął się wielki szał na filmy trójwymiarowe. Od czasu do czas telewizja nadawała filmy, które można było oglądać za pomocą kupionych w kiosku papierowych okularów. Oczywiście w niczym nie przypominało to dzisiejszej technologii, jednak cieszyło nie mniej. Z czasem przyszedł czas na kina, w których można było oglądać filmy (głównie przyrodnicze i dokumentalne) właśnie w tej technice. Ogromnie cieszyło zasiadanie w wygodnych fotelach i pływanie między rafami koralowymi lub latanie w kosmosie. Dla każdego była ta wielka frajda, ze względu na to, że było to nowością. Dzisiaj, za sprawą dostępności telewizorów 3D – kilkudziesięciocalowych, można posiadać własne kino w domu. Już nikt tłumnie nie chodzi do kin, w których serwowane są filmy w trójwymiarze. Teraz można w domowym zaciszu cieszyć się kreskówkami w 3D, sportem w 3D, a także szeregiem innych ogólnie dostępnych kanałów. Nastał szał na domową wersję rozrywki na najwyższych poziomie dla całej rodziny. Jaka jest cena takiej inwestycji? Średnie ceny telewizorów 3D wahają się w granicach od 3-15 tysięcy złotych. Do tego dokupić trzeba zestaw dobrych głośników i przede wszystkim okulary 3D, bez których nie ma mowy o oglądaniu filmów. Okulary niestety nie należą do tanich gadżetów. Może je kupić od 200 złotych do nawet 800 złotych, w zależności od modelu posiadanego telewizora. Trzeba przyznać, że technologia oglądania filmów zmienia się w zdumiewającym tempie.

Dlaczego kochamy filmy o Bondzie

„My name is Bond. James Bond.” Te słowa zna każdy, bez względu na wiek i płeć. Seria przygód o Bondzie to bez wątpienia najbardziej popularna filmowa seria na świecie. Kochają ją wszyscy w każdym wieku. Kolejne przygody szarmanckiego detektywa stają się kasowymi hitami i ściągają do kin miliony widzów na całym świecie. W czym tkwi fenomen? Przede wszystkim w szybkiej i błyskotliwej akcji. Intryga jest zawsze genialnie przemyślana i trudno nadążyć za zmieniającymi się wątkami. Wszystko przemyślane jest w najmniejszych szczególne. Bond jest szybki i niezawodny. Zawsze bardzo elegancji i potwornie przystojny. Dla mężczyzn jest to niedościgniony wzór do naśladowania. Przyznajemy szczerze, takich mężczyzn nie ma. To tylko fikcja. Jednak każdy przedstawiciel płci brzydkiej lubi wyobrażać sobie, że jest bohaterem na miarę Bonda, w luksusowym samochodzie z pięknymi modelkami u boku. Panie z kolei marzą o nieustraszonym, męskim i charyzmatycznym Bondzie, który będzie w stanie uratować je z każdej opresji. Te marzenia również nie mają szans się spełnić. Filmy z Jamesem Bondem ogląda się z wypiekami na policzkach. Dostarczają ogromnych emocji. Dodatkowo nakłady finansowe jakie idą na produkcje sprawiają, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik i nie ma miejsca nawet na małe niedociągnięcia. Bond jeździ najlepszymi samochodami, mieszka w najbardziej luksusowych apartamentach, które bogate są w nowoczesne (na dane czasy) gadżety. Zatem to także uczta dla oka.

error: Content is protected !!