Aktualności

"Złoci Kadeci" MMP Kadetów styl wolny Kraśnik 13-14.03.2009
2009-03-19 21:09:22
Dwa złote medale zdobyli nasi kadeci na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach stylu wolnego, które odbyły się 13-14.03.2009 w Kraśniku.
Niby niewielkie osiągnięcie a jednak. Ranga zawodów duża i pojechało tam tylko dwóch wolniaków z Białogardu.
W kategorii 50 kg Woźniak Damian stoczył trzy pojedynki. W pierwszym pokonał zawodnika ze Słowacji Dawida Beralis, w drugiej walce łatwo wygrał z Czechem Danielem Jandek.
Bój o złoty medal Damian rozegrał z zawodnikiem z Krasnegostawu Emilem Bednarczykiem.

Nasz drugi „złoty chłopak” Dublinowski Patryk, w drodze do medalu musiał stoczyć cztery walki. W pierwszej pokonał zawodnika z Mazowsza Teresin Mariusza Zdanowskiego, pierwszy pojedynek grupy A to wolny los i Patryk pauzuje.
Druga walka grupowa wygrana bez oddania punktu z Mateuszem Pukasem z Brzeźnicy.
Bój o złoto równie pewnie wygrany z reprezentantem Orła Namysłów Patrykiem Paduchem.
W zawodach tych udział wzięło 89 zawodników z 23 klubów, w tym Słowacji, Czech, Węgier, Litwy.

Zaraz po turnieju nasi kadeci udali się wraz z kadrą na zgrupowanie do Bułgarii.
Krótki zarys z pobytu w Bułgarii dostępny poniżej.