Aktualności

Zawody międzynarodowe juniorów w stylu wolnym 1-3.05.2009 Słowacja
2009-05-17 12:52:13
W dniach 1-3 maja na Słowacji odbył się międzynarodowy Turniej Juniorów w zapasach stylu wolnego. W turnieju tym wystartowało ponad 57 zawodników z 7 państw: Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Szwajcarii i Austrii.
W reprezentacji Polski znalazło się dwóch naszych zawodników. Takunow Dawid i Baranowski Zbyszek.
Dawid Takunow w Kategorii 50 kg miał do pokonania pięciu zawodników. W pierwszej walce uległ nieznacznie reprezentantowi Szwajcarii, drugą walkę wygrał ze Słowakiem trzecią przegrał z Węgrem a czwartą i ostatnią walkę wygrał ze Słowakiem. Ostatecznie Dawid zajął trzecie miejsce.
Również na trzeciej pozycji zakończył swoją rywalizację Zbyszek Baranowski, z tą jednak różnicą, że miał w swojej kategorii 15 zawodników. Eliminacje Zbyszek pewnie wygrał ze Słowakiem. W ćwierćfinale Baranowski także zwycięża zawodnika z Niemiec, w półfinale nie dał jednak rady innemu Niemcowi. Pojedynek o trzecie miejsce Zbyszek również stoczył z Niemcem. Oczywiście wygrał.