Aktualności

XXVI Festiwal Zapaśniczy chłopców i dziewcząt Memoriał F. Harczenko Bydgoszcz 9-10.09.2011
2011-10-04 03:33:43

W dn. 9-10 Września 2011 roku w Bydgoszczy odbył się już po raz 26 Międzynarodowy Festiwal zapaśniczy dziewcząt i chłopców oraz w mini-zapasach Memoriał Franciszka Harczenko.W kategorii wiekowej 13-15 lat Atletyczny klub sportowy reprezentowało 8 zawodników a w mini-zapasach dwoje, dziewczyna i chłopak.W kategorii wagowej 35 kg Bartek Rosiński miał do pokonania dwóch przeciwników. Z jednym przegrał a z drugim wygrał i zajął drugie miejsce.W kategorii 53 kg, wśród 10 zawodników znalazł się Marcin Czyżowski i Michał Margoś.
Czyżowski pierwszą walkę przegrał, dwie następne wygrał i w pojedynku o brąz uległ zawodnikowi z Niemiec. Marcin uplasował się na piątej pozycji.
Trochę lepiej poszło Margosiowi. Podobnie jak Marcin pierwszą walkę wygrał, dwie następne przegrał a pojedynek o brąz wygrał i zajął trzecie miejsce.W kategorii 59 kg Karol Chołuj pierwszy swój pojedynek przegrał dwa następne wygrał w czwartej rundzie miał wolny los a w piątej rundzie walczył o brąz z zawodnikiem z Wojnowa Patrykiem Żakowskim. Niestety lepszym okazał się Żakowski i to on zdobył brąz a Chołuj musiał zadowolić się piątym miejscem.

Trochę gorzej poszło bratu Karola Damianowi. W kategorii 66 kg pierwszą walkę przegrał z zawodnikiem z Niemiec. Drugą walkę również przegrał z Sebastianem Bąkiem ze Świecia. Damian Chołuj został sklasyfikowany na ósmej pozycji.
W tej samej kategorii walczył Mateusz Jurecki.
On również pierwszy pojedynek przegrał drugi wygrał, później pauzował z wolnym losem i w ostatniej walce tym razem już o brąz pokonał zawodnika z Niemiec zdobywając trzecie miejsce.W kategorii 73 kg wystartował Oskar Krawczyk.
Pierwszy pojedynek przegrał, w drugim w walce o brąz pokonał zawodnika z Łomży Baranowskiego Łukasza. Krawczyk zajął trzecie miejsce.

W kategorii 85 kg Mirek Pilarczyk stoczył pięć pojedynków, niestety tylko jeden wygrał plasując się na piątej pozycji.W mini-zapasach wystartowali w kategorii 46 kg Chołuj Wiktoria oraz w kategorii 40 kg Czarek Sadowski.
Obydwoje spisali się na medal. Na złoty medal, bowiem zarówno Wiktoria jak i Czarek wygrali swoje kategorie zdobywając właśnie złote medale.

Wiktoria pokonała w swojej kategorii trzy zawodniczki a Cezary pokonał czterech zawodników.
Piotr Jastreb

Aktualności »