Aktualności

XVI Międzynarodowy turniej juniorów Schwerin 14.03.2009
2009-03-24 09:07:30
W minioną sobotę w Schwerin (Niemcy) odbył się 16 międzynarodowy turniej juniorów, juniorów młodszych oraz dzieci w zapasach stylu wolnego.
Udział w nim wzięło około 120 zawodników z pięciu klubów niemieckich oraz trzech polskich. AKS Białogard wystawił do Turnieju 8 swoich zawodników.
Najstarszy z juniorów, Zbyszek Baranowski w kategorii 74 kg wywalczył złoty medal, co prawda miał tylko jednego rywala, ale wygrał w pięknym stylu, dwie rundy przez przewagę techniczną.
Poza turniejem Zbyszek stoczył walkę sparingową z zawodnikiem ze Szczecina Marcinem Sieradzkim, który startował w kategorii 84 kg, ten pojedynek Baranowski również wygrał w pięknym stylu.
Drugie złoto dla AKSu wywalczył Maksymilian Wudarczyk w kategorii 54 kg. Jego pojedynki także były bardzo ładne i bardzo szybkie. Pierwszą walkę wygrał 7:0 w obydwu rundach. Drugi pojedynek miał podobny przebieg, w pierwszej rundzie Maks wygrał 7:0 a drugą rundę wygrał poprzez położenie na łopatki.
Bardzo dobrze spisał się Diakowicz Mateusz zdobywając trzeci złoty medal. Pokonał On bardzo silnych i utalentowanych dwóch niemieckich zawodników.
Bardzo miłą niespodziankę sprawił nam Mateusz Jurecki, syn naszego olimpijczyka Marcina. W kategorii 50 kg dwunastoletni Mateusz pokonał starszych kolegów z Niemiec zdobywając srebrny medal. Na słowa uznania zasługuje też Jacek Wanke. W kategorii 31 kg, chyba najliczniej obsadzonej, Jacek miał do pokonania 12 rywali. Bardzo ambitnie podszedł do każdej swojej walki, a stoczył ich aż 4. W pierwszej powinęła mu się trochę noga i przegrał, ale trzy pozostałe wygrał plasując się ostatecznie na 3 pozycji.
Brązowy medal zdobył także Czyżowski Patryk w kategorii 50 kg.
W turnieju wystartowało jeszcze dwóch zawodników z najmłodszej grupy.
Marcin Czyżowski po dwóch zwycięskich walkach dwie następne przegrał plasując się na piątej pozycji, oraz Sadowski Cezary, Czarek przegrał niestety dwa pierwsze pojedynki grupowe.

Galeria »


Piotr Jastreb

Aktualności »