Aktualności

VIII Międzynarodowy Memoriał ST. Reda juniorów w zapasach stylu wolnego Warszawa 7-9.11.2008
2008-11-20 20:08:04
Na początku listopada w Warszawie odbył się VIII Międzynarodowy Turniej im. Stanisława Reda juniorów w zapasach stylu wolnego.
AKS reprezentowało tam sześciu naszych zawodników.
W kategorii wagowej 60 kg wystąpili nasi niezwyciężeni bracia Bieńkowscy.
Zdominowali oni kategorię 60 kg nie oddając żadnego pojedynku.
Jedyną niedogodnością było to, że kategoria ta rozgrywana była systemem „każdy z każdym” i zamiast spotkać się w finale Krzysiek z Adamem spotkali się już w pierwszej rundzie. Zwyciężył Krzysiek i to On wygrał tę kategorię. Adam zajął drugie miejsce.
W swojej kategorii nasi chłopcy mieli zawodnika z Litwy, obydwoje z nim zwyciężyli.

Następna para - Adrian Matych i Przemek Maciuk, w kategorii 66 kg nie spisała się już tak dobrze jak Bieńkowscy. Adrian przegrał eliminacje z zawodnikiem Ceramika Krotoszyn a Przemek przegrał z reprezentantem Słowacji.
Drugi pojedynek Matycha także zakończył się porażką przegrał z zawodnikiem z Białorusi zajmując ostatecznie siódme miejsce.
Maciuk w drugiej walce trafił na silniejszego Litwina i niestety uległ mu. Uplasował się na ósmej pozycji.

Kategoria 74 kg, Patryk Woźniak i Zbyszek Baranowski. Obydwoje wygrali eliminacje i trafili do grupy A. Patryk uległ niestety w I rundzie zawodnikowi AZS AWF Warszawa zajmując piątą pozycje.
Zbyszek w pierwszej rundzie trafił wolny los, w drugiej pewnie wygrał z zawodnikiem Ceramika Krotoszyn wskakując tym samym do finału.
W tej najważniejszej walce nie dał jednak rady Andrejowi Kasmynin z Białorusi zdobywając srebro.
W klasyfikacji drużynowej AKS zajął drugie miejsce zaraz za Białorusią, co prawda zdobyliśmy po 19 pkt, ale Białorusini swój dorobek punktowy zrobili czterema zawodnikami, podczas kiedy my mieliśmy sześciu zawodników.


Piotr Jastreb

Aktualności »