Aktualności

Turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy Finlandia 2014
2014-03-04 11:33:08

W lutym odbyły się dwa międzynarodowe turnieje, które były sprawdzianem a raczej kwalifikacją do Mistrzostw Europy w zapasach, które w tym roku odbędą się w dn. 1-6 kwiecień w Finlandii.


Pierwszy z nich odbył się 8 lutego we Francji i nosił dźwięczną nazwę "2ND GOLDEN GRAND PRIX PARIS".


Wystartowało tam trzech naszych wolniaków. W kategorii 61 kg bardzo dobrze zawalczył Krzysiek Bieńkowski. Stoczył on trzy pojedynki, pokonując kolejno Agustina Sanchez z Hiszpani i MOTSONELIDZE Akaki z Gruzji. Po tych dwóch zwycięstwach Krzysiek znalazł się w finale. Tu przyszło mu zmierzyć się z ENKHSAIKHAN N. z Mongolii. Walka była bardzo wyrównana, ale Bieńkowski przegrał niestety 2:4.


W kategorii 86 kg walczył Patryk Dublinowski. W pierwszym pojedynku przegrał jednak z zawodnikiem z Francji Missilier Mael.
Ostatecznie Patryka sklasyfikowano na dziewiątym miejscu.
Trzecim z naszych zapaśników był Kamil Skaskiewicz w kategorii 97 kg. Kamil również przegrał swój pierwszy pojedynek z reprezentantem USA. Sklasyfikowany został na ósmej pozycji.Drugim takim turniejem był turniej w Bułgarii: DAN KOLOV - NIKOLA PETROV SOFIA.
Do Sofii przyjechał taki sam skład jak poprzednio, przynajmniej jeżeli chodzi o zawodników AKS Białogard.
Podobnie też było ze startem i zajmowanymi lokatami.


Krzysiek Bieńkowski w kategorii 61 kg pierwszą walkę bardzo ładnie wygrał z Algierczykiem CHERGUI Ammarem.
Drugi pojedynek przegrał z Turkiem AKTAS M. Recep, ponieważ Turek ten doszedł do finału, Krzysiek miał prawo walki w repasażach. Szansę tą wykorzystał. Po pokonaniu Fina i Rosjanina Bieńkowski znalazł się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal.


Trochę lepiej jak we Francji powalczył tu Patryk Dublinowski. Pierwszą walkę wygrał z reprezentantem Izraela Kolesnicov Sergei.
W drugiej przegrał niestety z kolegą z kraju Radkiem Marcinkiewiczem. Ostatecznie Patryk zakończył na 10 miejscu.
W kategorii 97 kg Kamil Skaskiewicz w pierwszym pojedynku wygrał ze Słowakiem Jaloviar Jozaf, w drugim nie dał rady Turkowi Yildirim Riza. Kamil walczył jeszcze później w repasażach ale tam też uległ nieznacznie Bułgarowi Iliev Lyuben.
Skaskiewicz sklasyfikowany został na ósmym miejscu.W marcu w Kaliningradzie odbędzie się jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny. W poprzednich z powodu kontuzji udziału nie brał Zbyszek Baranowski. W Kaliningradzie będzie miał szansę potwierdzić swoją formę aby przyklepać wyjazd na Mistrzostwa Europy, ponieważ jego start tam nie jest jeszcze do końca pewny.
Zbyszek rywalizuje o ten wyjazd z Sebastianem Jezierzańskim z Brzeźnicy.
Na pewno natomiast wystartują w Finlandii Krzysiek Bieńkowski i Kamil Skaskiewicz.

Aktualności »