Aktualności

Turniej sylwestrowy Białogard 31.12.2007
2008-03-06 22:07:40
31 grudnia 2007 roku w naszym klubie odbył się po raz kolejny Turniej sylwestrowy w zapasach stylu wolnego.

Turniej ten ma bardzo długą i mocno zakorzenioną tradycję i jest bardzo specyficzny.

Specyfika jego polega na tym, że udział w nim mogą wziąć praktycznie wszyscy chętni.

Nie obowiązują tu oficjalne stroje i obuwie. Może tu przyjść każdy zdjąć buty i walczyć.

Walka też przebiega inaczej niż w tradycyjnych zawodach. Obowiązują oczywiście reguły i zasady, ale walka trwa do pierwszego zdobytego punktu i wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie punkt. Turniej jest organizowany w formie open, czyli nie ma tu podziału na kategorie wagowe, odbywa się losowanie i walki odbywają się systemem pucharowym, przegrywający odpada a wygrywający przechodzi do następnej rundy. Przez wszystkie lata bytności turnieju nie było także podziału na kategorie wiekowe. Od 2007 roku uległo to zmianie. Dzieci i młodsi zawodnicy startują w osobnej kategorii wiekowej.

Jak już wspomniałem turniej ten ma bardzo długą tradycję. Zawodnicy walczą co roku od kilkunastu już lat. Mimo niskiej rangi i małej popularności turniej ten jest bardzo ważny dla każdego naszego zawodnika, raz do roku każdy może udowodnić, że jest najlepszy w klubie, że swoim sprytem uporem i co niektórzy siłą potrafią pokonać klubowych kolegów. Zwycięzcą ostatniego turnieju został Dublinowski Radosław.
Mam nadzieję, że za pośrednictwem tej strony turniej ten zyska na popularności i przyciągnie więcej kibiców i sponsorów. Każdy sponsor znajdzie się w zaszczytnym miejscu na tej stronie.

Zdjęcia >>

Piotr Jastreb

Aktualności »