Aktualności

Turniej Shumilina Kaliningrad 15.03.2014
2014-03-20 09:49:18

Podczas kiedy na koronowskich matach walczyli kadeci, w Kaliningradzie rozegrany został już po raz kolejny międzynarodowy Turniej w zapasach imienia A. Shumilina. Turniej ten odbywa się cyklicznie od kilku lat. Początkowo był to turniej dla dzieci, kadetów młodzików. Z roku na rok ranga turnieju wzrasta a walki odbywają się w coraz wyższych kategoriach wiekowych. Docelowo, za kilka lat ma to być turniej filowski dla seniorów pod nazwą Igrzyska Krajów nadbałtyckich i byłych republik rosyjskich.Dla naszych szkoleniowców, a także zawodników był to kolejny turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy w zapasach.
Starowało tam trzech białogardzian. Wszyscy w kategorii 84 kg.
Bój w tej kategorii o wyjazd na ME toczył się między Zbyszkiem Baranowskim a Sebastianem Jezierzańskim z Brzeźnicy.
Nie miał szczęścia Zbyszek w tym turnieju. Przegrał niestety z Jezierzańskim i o trzecie miejsce zmierzył się z kolegą klubowym Patrykiem Dublinowskim, walkę tą wygrał zdobywając brąz, Patrykowi przypadło piąte miejsce. Adrian Czarnecki uplasował się na ósmej pozycji.

Tak więc Zbyszek do Finlandii nie pojedzie. Pojadą i zawalczą zaś w ME dwaj inni nasi zawodnicy. W kategorii 61 kg Krzysiek Bieńkowski i w kategorii 97 kg Kamil Skaskiewicz.

Aktualności »