Aktualności

Skaskiewicz Kamil wicemistrzem Europy w zapasach. ME Tbilisi 18-24.03.2013
2013-03-28 18:16:04
Ostatni medal w Mistrzostwach Europy w zapasach stylu wolnego zdobył w 2010 roku Adam Sobieraj w kategorii 66 kg. Był to medal brązowy.
W tym roku w Tbilisi (Gruzja) srebrny medal dla Polski w kategorii 96 kg wywalczył zawodnik AKS Białogard Kamil Skaskiewicz.
Losowanie sprawiło, że eliminacje Kamil przeszedł bez walki. W 1/8 finału wygrał z Łotyszem Lagodskis Imants’em. W ¼ pokonał greka Tsikovani Micheila, w półfinale bardzo mocnego Rosjanina Baytsaev Vladislava wicemistrza Europy z 2011 roku.
W finale Kamil zmierzył się z zawodnikiem z Ukrainy Oliinyk Pavlo. Pojedynek był niezwykle wyrównany, Kamil w jednym ze starć uderzył nosem w biodro Ukraińca co spowodowało obfity krwotok z nosa, który do końca walki już ciężko było powstrzymać. To też w jakimś stopniu wpłynęło na wynik tego pojedynku. Nie mniej jednak srebrny medal w Mistrzostwach Europy to bardzo duże osiągnięcie.
Drugi z naszych zawodników Krzysiek Bieńkowski przegrał niestety pierwszy swój pojedynek z Turkiem Aktas Munir Recep i w klasyfikacji końcowej znalazł się dopiero na 14 miejscu.
W mistrzostwach tych dwa medale wywalczyły również kobiety. Roksana Zasina zdobyła złoty medal a Monika Michalik srebro.

Filmy Kamila i Krzyśka można obejrzeć po kliknięciu w link poniżej.