Aktualności

Ruszyła I Polska Liga Drużynowa w zapasach wolnych. Mamy w niej swój akcent....
2009-10-12 06:36:41
Wystartowała pierwsza polska drużynowa liga zapasów w stylu wolnym i klasycznym, szkoda że bez nas, ale nie całkiem bez naszego akcentu.

Dwóch naszych zawodników, Baranowski Zbyszek i Woźniak Patryk zostali „wynajęci” do walki w lidze przez drużynę Osielska/Koronowa prowadzoną przez Maćka Żakowicza.


W minioną sobotę odbyła się pierwsza kolejka Ligi w zapasach stylu wolnego. Drużyna Osielska przyjęła u siebie kolegów z Grunwaldu Poznań.

W meczu tym Zbyszek zmierzył się z Adamem Sobierajem. Wtajemniczonym nazwiska tego nie trzeba przedstawiać a niewtajemniczonym powiem, że Sobieraj to jest czołówka polskich zapasów ostatnich lat.

No, ale co by nie mówić czy pisać Baranowski w pojedynku tym spisał się bardzo dobrze. Co prawda nie wygrał, ale tez nie dał sobą pomiatać, ba był nawet moment w II rundzie, kiedy Zbyszek prowadził.

Patryk natomiast miał ciężką przeprawę, stoczył aż pięciorundowy pojedynek z Dawidem Kaczmarkiem. Pięć rund, dlatego, że nierozstrzygnięto walki w trzech rundach, zatem Patryk wygrał dwie rundy, ostatecznie niestety Woźniak także przegrał 2:3.


Trzeba jednak obydwu naszych zawodników mocno pochwalić za postawę, jaką przyjęli podczas tego pierwszego meczu.

Piotr Jastreb

Aktualności »