Aktualności

Puchar Polski Seniorów - Krotoszyn 25-26.01.2008
2008-03-04 18:57:59
W dn. 25-26 stycznia 2008 roku w Krotoszynie odbył się Puchar Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego. Na krotoszyńskich matach walczyło 80 zawodników z 18 klubów. W zawodach tych wystartowało pięciu naszych zawodników.

Zdobyliśmy trzy medale oraz w klasyfikacji klubowej zajęliśmy wysoką trzecią lokatę i tak: W kat. wagowej 55 kg na ósmym miejscu uplasował się Adam Bieńkowski, jego brat Krzysiek Bieńkowski powalczył troszkę lepiej i zajął miejsce piąte. W bardzo dobrze obsadzonej kategorii 66 kg miejsce na podium wywalczył sobie Wojtek Sadowski zajmując trzecią lokatę i tym samym zdobył brązowy medal. Najlepiej z całej piątki spisał się Kamil Skaskiewicz walczący w kat. 84 kg, trzeba tu nadmienić, że miał do pokonania podobnie jak Wojtek aż 14 rywali. Pewnie wygrał swoją kategorię wagową. To jedyne nasze złoto w tym turnieju. Na pochwałę zasługuje również Radek Dublinowski, który w kat. 120 kg wywalczył sobie srebrny medal, czyli drugie miejsce.

Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 94 punkty, co dało nam mocną trzecią pozycje w klasyfikacji drużynowej.