Aktualności

Puchar Polski Seniorów IV Memoriał Marcina Jureckiego Białogard 18.02.2012
2012-02-20 01:14:23

Po raz czwarty już na białogardzkich matach spotkali się zawodnicy z całej Polski a także Rosji, Niemiec i Słowacji, w ramach Pucharu Polski Seniorów - memoriału Marcina Jureckiego.


Niewątpliwie był to jeden z najmocniejszych turniejów zaplanowanych w tym roku przez Polski Związek Zapaśniczy z dość liczną obsadą bo aż 107 zawodników z 28 klubów.

Oprócz czołówki polskich zapasów dużo do powiedzenia w tym turnieju miały ekipy zagraniczne. Niemcy drużynowo zajęły trzecie miejsce a Rosja piąte. Słowacja uplasowała się na 12 pozycji (klasyfikacja klubowa na końcu strony).


Indywidualnie zawodnicy z Niemiec zdobyli trzy złote medale, Rosjanie jeden srebrny a Słowacy jeden brązowy.
Reprezentantom AKSu przypadły w udziale dwa srebrne i trzy brązowe medale.
Poniżej wyniki do miejsca piątego oraz wyniki naszych zawodników.




Kategoria wagowa 55 kg

1. Krause Emanuel- -Niemcy
2. Bieńkowski Adam - -Aks Białogard
3. Rogalewicz Robert- -Grunwald Poznań
3. Hajduk Adrian- -Ruda Sląska
5. Słowiński Adam- -Krotoszyn
5. Bułatow Wiktor- -Rosja

Kategoria wagowa 60 kg

1. Hercog Philipp- -Niemcy
2. Maj Eryk - -Śląsk Milicz
3. Żuraw Bartłomiej- -Iskra Spiczyn
3. Pisarski Mateusz- -LMKS Krasnystaw
5. Żelechowski Patryk- -Dąb Brzeźnica
5. Prociak Witold- -Orzeł Namysłów

9. Takunow Dawid- -Aks Białogard

Kategoria wagowa 66 kg

1. Blok Adam- -Grunwald Poznań
2. Statkiewicz Rafał- -Grunwald Poznań
3. Kmec Pavol - - Słowacja
3. Szeja Arkadiusz - - Piast Wola
5. Bieńkowski Krzysztof - - AKS Białogard
5. Albinowski Paweł - - Mazowsze Teresin

Kategoria wagowa 74 kg

1. Obst Martin - - Niemcy
2. Supryagin Siergey - - Rosja
3. Rogisz Tomasz - - Grunwald Poznań
3. Sobieraj Adam - - Grunwald Poznań
5. Grzelak Andrzej - - Grunwald Poznań
5. Sadowski Wojciech - - AKS Białogard

18. Żyliński Mateusz- -Aks Białogard
21. Dorniak Paweł- -Aks Białogard
26. Matych Adrian- -Aks Białogard

Kategoria wagowa 84 kg

1. Marcinnkiewicz Radosław - - Górnik Łęczna
2. Sofiński Bartosz - - Grunwald Poznań
3. Baranowski Zbigniew - - AKS Białogard
3. Dublinowski Patryk - - AKS Białogard
5. Zdanowski Mariusz - - Mazowsze Teresin
5. Pepłowski Dawid - - ZTA Zgierz

7. Kosmala Tomasz- -Aks Białogard
11. Czarnecki Adrian- -Aks Białogard
14. Ossowski Daniel- -Aks Białogard

Kategoria wagowa 96 kg

1. Baran Radosław - - Grunwald Poznań
2. Skaskiewicz Kamil - - AKS Białogard
3. Wojciechowski Kamil - - Slavia Ruda Śląska
3. Filipczak Adam - - Ceramik Krotoszyn
5. Glor Robert - - Niemcy
5. Ordak Mariusz - - AKS Białogard

9. Stańczak Dawid- -Aks Białogard
10. Woźniak Patryk- -Aks Białogard

Kategoria wagowa 120 kg

1. Bartnicki Bartłomiej - - Górnik Łęczna
2. Filipczak Dariusz - - Ceramik Krotoszyn
3. Dublinowski Radosław - - AKS Białogard
3. Maciążek Przemysław - - Dąbrowa Górnicza
5. Szwenk Paweł - - AKS Białogard
5. Swoboda Krzysztof - - ZTA Zgierz

11.Anuszkiewicz Tomasz- -Aks Białogard


Klasyfikacja drużynowa

1. Grunwald Poznań--184 pkt
2. AKS Białogard- - -177 pkt
3. Niemcy- - - - - - -106 pkt
4. Górnik Łęczna - - - 68 pkt
5. Rosja - - - - - - - 57 pkt


Już wkrótce obszerniejsza relacja oraz filmy i zdjęcia z zawodów...


Zdjęcia 1
Zdjęcia 2
Zdjęcia 3



Autor:

Piotr Jastreb

Aktualności »