Aktualności

Puchar Polski Kadetów Teresin 27.02-01.03.2009
2009-03-08 10:44:36
Niespełna tydzień po Pucharze Polski Seniorów, w Teresinie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu wolnego.
Niestety kadeci nie zdołali powtórzyć sukcesów swoich starszych kolegów.
Faktem jest, że turniej ten był bardzo mocno obsadzony, wystartowało prawie trzystu zawodników z 62 klubów. Barwy naszego klubu broniło 10 zawodników, udało im się wywalczyć tylko dwa medale.
W bardzo licznie obsadzonej (22 zawodników) kategorii 76 kg srebrny medal wywalczył sobie Patryk Dublinowski.
W eliminacjach pewnie pokonał zawodnika Górnika Łęczna Piotra Gamle.
Pierwszy pojedynek rundy A Patryk pauzował, ponieważ miał wolny los, w drugiej walce grupowej pokonał zawodnika z Kołobrzegu Grzegorza Puchalskiego, nie oddając przy tym ani jednego punktu. Trzecia walka grupowa, już o wejście do finału miała podobny przebieg, Patryk zwycięża zawodnika ze Zgierza, Dawida Pepłowskiego, także nie oddając punktu.
W finale nie dał niestety rady zawodnikowi z Brzeźnicy Mateuszowi Pukasowi.
W tej samej kategorii walczył jeszcze Dawid Stańczak. Po udanym pojedynku eliminacyjnym, przegrał niestety pierwszy pojedynek grupy A z zawodnikiem z Kołobrzegu Grześkiem Puchalskim plasując się ostatecznie na 16 pozycji Dawid musiał sie wycofać po groźnej kontuzji kolana.
Drugi medal dla AKSu wywalczył Damian Woźniak. W kategorii 46 kg Damian zajął trzecie miejsce. W eliminacjach zwyciężył Piotrka Kościuka z Górnika Łęczna. Pierwszy pojedynek grupowy Woźniak przegrał niestety z Emilem Bednarczykiem z Krasnegostawu. Ostatnia jego walka to bój o trzecie miejsce, tutaj Woźniak pewnie pokonuje zawodnika z ze Zgierza Dawida Romanowicza.
Warto jeszcze wspomnieć, że w mocno obsadzonej kategorii 54 kg szansę na medal miał Dawid Takunow, po dwóch pięknie wygranych pojedynkach, musiał niestety wycofać się z turnieju, ponieważ w trzeciej walce doznał kontuzji ręki. Sędziowie sklasyfikowali go ostatecznie na 11 pozycji.