Aktualności

Puchar Polski Kadetów styl wolny Włodawa 12-14.03.2010
2010-03-24 18:31:54

Po rozegranych już w tym roku dwóch Pucharach Polski Seniorów przyszedł czas na kadetów. W dn. 12-14.03.2010 roku we Włodawie odbył się Puchar Polski Kadetów.
Na trzech matach walczyło 251 zawodników z 59 klubów, w tym czterech zawodników z Białogardu.


W kategorii 58 kg Woźniak Damian i Dorniak Paweł oraz w kategorii 69 kg Żyliński Mateusz i Czarnecki Adrian.
Paweł bardzo dobrze rozpoczął rywalizacje w swojej kategorii wygrywając eliminacje z Damianem Juszyńskim z Borkowic. Pierwszy pojedynek w grupie A również wygrał z Pawłem Jaszkowskim z Koronowa. W trzeciej walce los splótł go z Woźniakiem, któremu Dorniak nie dał niestety rady. Przegrana z Damianem zepchnęła go do grupy B gdzie następny pojedynek również przegrał. Paweł Dorniak ostatecznie zajął 11 miejsce.

Woźniak natomiast przed pojedynkiem z Dorniakiem stoczył jeszcze dwie również wygrane walki. Pierwszą z Mateuszem Nejmanem ze Zgierza a drugą z Jakubem Kryspinem. Po walce z Dorniakiem Damianowi przyszło się zmierzyć ze zwycięzcą tej kategorii Mateuszem Pisarskim z Krasnegostawu. Porażka ta spowodowała, że zamiast wejść do finału Damian stoczył pojedynek o trzecie miejsce z Bartłomiejem Żurawiem, który też niestety przegrał. Woźniak musiał zadowolić się piątym miejscem.


Podobna sytuacja była w kategorii 69 kg. Żyliński Mateusz pierwszą walkę wygrał z Marcinem Wielgosem. Drugą przegrał z Pawłem Grzesiukiem, następną już w grupie B znowu wygrał z Jackiem Czernikiem i ostatni swój pojedynek Mateusz przegrał z Michałem Chmielewskim plasując się na 14 pozycji.

Adrian Czarnecki pierwszą wygrał z Łukaszem Wójcikiem, pierwszy pojedynek w grupie A Adrian przegrał z Robertem Micha z Gwardii Warszawa. Trzy kolejne pojedynki Czarnecki pewnie zwyciężył z Michałem Kraszkiewiczem, Mateuszem Rywackim oraz Michałem Chmielewskim. Przedostatni jego pojedynek nie miał dużego znaczenia, zresztą Adrian i tak go przegrał. Natomiast duże znaczenie miała jego ostatnia walka gdyż był to bój o trzecie miejsce. Tu Adrian musiał niestety uznać wyższość zawodnika z Olimpu Kętrzyn Damiana Iwańczuka.

Czarnecki tak jak Woźniak zakończył boje na piątym miejscu, ale mimo wszystko piąte miejsca pozwoliły im awansować do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju w Teresinie.Filmy »

Aktualności »