Aktualności

Puchar Polski Kadetów Eliminacje do OOM Brzeg Dolny 15-17.-3.2013
2013-03-28 18:01:32

W dniach 15-17 marca 2013 odbył się w Brzegu Dolnym Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu wolnego. Puchar ten był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w lipcu w Zgierzu. Do Brzegu Dolnego pojechało 11 naszych wolniaków. Ogólnie wystartowało tam 245 zawodników z 62 klubów czyli obsada bardzo dopisała.


Najlepszy występ wśród naszych zawodników zaliczył w kategorii 42 kg Pauliński Andrzej .
Miał on w swojej kategorii piętnastu zawodników. W rundzie eliminacyjnej pokonał zawodnika gospodarzy Rybickiego Gabriela. W następnym pojedynku Andrzej wygrał z Filipem Woźnica z Krotoszyna, kolejna jego walka to był już półfinał, przegrany niestety z Dominikiem Gęba z Krasnegostawu. W walce o brąz Pauliński zmierzył się z zawodnikiem Dębu Brzeźnica Patrykiem Gołuchowskim. Pojedynek ten wygrał Pauliński zdobywając brązowy medal.

W kategorii 50 kg o medal otarł się Jacek Wanke. Walkę eliminacyjną wygrał ładnie z Alanem Czerwińskim z Koronowa, kolejną walkę wygrał z Kamilem Mikusek z Kraśnika, ale w następnej walce nie dał już rady Sebastianowi Barabasz z Połańca. Po spadku do grupy B Jacek wygrał z Bartkiem Skibińskim z Milicza, w czwartej rundzie zawodów Wanke pauzował z wolnym losem a następna jego walka to był już bój o brązowy medal. W pojedynku tym Jacek nie dał niestety rady zawodnikowi z Gryfa Wojnowo przegrywając na punkty. Ostatecznie Jacek uplasował się na piątej pozycji.


Dwudziestu ośmiu zawodników miał w kategorii 54 kg Michał Margoś. Rundę eliminacyjną przegrał z Rafałem Daniszem z Rudy śląskiej. Dwa kolejne pojedynki Margoś wygrał. Pierwszy z Patrykiem Śpionkowskim z Koronowa a drugi z Sebastianem Linkiem z Teresina. W następnej walce Michał uległ nieznacznie Tomaszowi Stasiewicz z Białegostoku i zakończył rywalizację na 11 miejscu.

Nie lada zadanie mieli do wykonania w kategorii 58 kg Marcin Czyżowski i Dawid Rak, gdyż kategoria ta liczyła aż 35 zawodników. Rak Dawid pierwszą swoją walkę wygrał z Michałem Mokrackim z Krotoszyna. Dwie następne niestety przegrał kolejno z Jakubem Czaja z Pyrzyc i z Krystianem Górnym z Ceramika Krotoszyn. Rak uplasował się na 22 pozycji.
Lepszy występ zaliczył Marcin Czyżowski. Eliminacje wygrał pewnie z Radkiem Zakrzyńskim z Borkowic. W grupie A pierwszy swój pojedynek wygrał z Bartkiem Kryjom z Krotoszyna
a drugi przegrał ze zwycięzcą tej kategorii, piątym zawodnikiem Mistrzostw Europy Marcinem Majka.
Po spadku do grupy B Czyżowski postanowił chyba za wszelką ceną zdobyć brązowy medal, gdyż trzy kolejne pojedynki wygrywa. Pierwszy z Michałem Kampik, drugi z Michałem Kaluga a trzeci z Krystianem Górnym z Krotoszyna. Kolejna i ostatnia jego walka to pojedynek o brązowy medal. Marcin zmierzył się w nim z zawodnikiem z Krasnegostawu Tomaszem Stasickim. Lepszym okazał się Stasicki ale Marcin zajął i tak wysoką piąta pozycję.


W kategorii 63 kg w kratkę walczył Bartek Kremek. Rundę eliminacyjną wygrał z Konradem Juszyńskim z Borkowic, drugi pojedynek przegrał z Sebastianem Lisem z Kraśnika, później znowu wygrał z Rafałem Korchut z Krasnegostawu i czwartą swoją walkę przegrał z Damianem Woźniakiem z Koszalina. Kremek uplasował się na 13 pozycji.

W kategorii 69 kg walczyli bracia Chołuj Damian i Karol. Obydwoje wygrali rundę eliminacyjną. Damian z Rafałem Skrzeszewskim a Karol z Arturem Opalińskim, kolejne pojedynki także wygrali, Karol z Maćkiem Gortatem a Damian z Łukaszem Karpińskim.
W drugiej rudzie noga powinęła się zarówno Damianowi jak i Karolowi. Pierwszy przegrał z Patrykiem Kazimierowskim a drugi z Dominikiem Ziętek z Poznania. Po spadku do grupy B los sprawił, że bracia trafili na siebie. W tym bratobójczym pojedynku lepszy tym razem okazał się Karol. Damian zakończył rywalizację na 15 miejscu a Karol po przegranej z Karolem Stroińskim zajął 9 miejsce.


Mateusz Jurecki w kategorii 76 kg miał do pokonania 26 zawodników, ale niestety już pierwszy swój pojedynek przegrał z Dawidem Seteckim z Krotoszyna. Drugą walkę wygrał z Mateuszem Kłakiem z Borkowic i trzeci przegrał z Miłoszem Seteckim. Jurecki został sklasyfikowany na 15 pozycji.

W kategorii 85 kg walczył Krawczyk Oskar. Rundę eliminacyjna wygrał z Szymonem Chojnowskim z Białegostoku. W pierwszej rundzie przegrał z Maciejem Sienkiewiczem z Karolewa a w drugiej rundzie uległ Dariuszowi Góźdź ze Slavii Ruda Śląska. Krawczyk uplasował się na 16 pozycji.


Dwa swoje pojedynki w kategorii 100 kg przegrał Mirek Pilarczyk. Pierwszy z Kamilem Kościółek z Rzeszowa a drugi z Jakubem Brylewskim z Krotoszyna. Pilarczyk zajął dalekie 16 miejsce.


Do Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży awansuje pierwsza ósemka z każdej kategorii.
Tak więc W OOM zobaczymy Andrzeja Paulińskiego, Jacka Wanke i Marcina Czyżowskiego.W klasyfikacji drużynowej AKS uplasował się na 13 pozycji.


W najbliższym czasie postaram się opublikować filmy z tego pucharu.Autor:

Piotr Jastreb

Aktualności »