Aktualności

Ogólnopolski Turniej Młodzików w zapasach stylu wolnego Solec Kujawski 23-25.04.2010
2010-05-05 11:40:50

W dniach 23-25.IV.2010 w Solcu Kujawskim odbył się ogólnopolski Turniej Młodzików w zapasach stylu wolnego.
Walczyło tam pięciu naszych młodzików.


W kategorii 35kg Wanke Jacek, w kategorii 38 kg Czyżowski Marcin oraz w kategorii 53 kg Jurecki Mateusz i bracia Karol i Damian Chołuj.

Bardzo dobrze poradził sobie w kategorii 35 kg Jacek Wanke. Pierwszy swój pojedynek pewnie wygrał z Dominikiem Maczanem. W grupie A nie poradził sobie jednak z Rolandem Rozmiarek i spadł do grupy B. Tutaj pewnie wygrał trzy kolejne walki, co dało mu szansę na pojedynek o trzecie miejsce, którą to zresztą wykorzystał wygrywając z Tomaszem Garbarzem z Dębu Brzeźnica.
Ostatecznie Jacek stanął na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal.


Troszkę lepiej poradził sobie Marcin Czyżowski. Dwa wygrane pojedynki pozwoliły mu walczyć w finale o pierwsze miejsce. Pojedynek ten niestety Marcin przegrał zadowalając się srebrnym medalem.

Podobną sytuację miał Mateusz Jurecki. Po trzech wygranych pojedynkach dostaje szansę walki o złoto. Niestety w pojedynku finałowym lepszym okazał się Daniel Zapalski ze Slavii Ruda Śląska.
Karol Chołuj pierwszą walkę wygrał, drugą przegrał pojedynek o trzecie miejsce także przegrał plasując się na piątej pozycji, jego brat Damian jedną wygrał dwie przegrał i ostatecznie zajął dziesiąte miejsce.Piotr Jastreb

Aktualności »