Aktualności

Oficjalne otwarcie hali sportowej po remoncie
2008-04-24 02:56:29
We wtorek 22 kwietnia 2008 roku oficjalnie została oddana do użytku, po ponad półrocznym remoncie, hala sportowa, w której trenują nasi zapaśnicy. Jak zapewne wszyscy wiedzą obiekt ten znajduje się przy basenach na ul. Moniuszki.
Do tej pory stan hali był tragiczny. Podłoga gniła dach był dziurawy, okna nieszczelne.
Teraz po remoncie w nowej hali, nasi chłopcy będą mogli przystąpić do treningów ze zdwojoną siłą, tym bardziej, że mamy się, czym poszczycić.
Po pierwsze cały kompleks, czyli hala dla zapaśników, sala ciężarowców oraz hotel stanowią jeden z bardziej nowoczesnych i ładniejszych obiektów w Polsce wyposażonych między innymi w gabinet odnowy biologicznej i saunę, po drugie jako jeden z niewielu w kraju nasz klub może pochwalić się tym, że hale tą ma praktycznie tylko do swojej dyspozycji. Często i gęsto bywa tak, że zapaśnicy w innych klubach muszą trenować na czas, za każdym razem rozkładając i składając matę. U nas tego niema, obiekt jest przeznaczony dla zapaśników i mogą oni tam trenować, kiedy chcą i bez ograniczeń czasowych.
Remont części zapaśników kosztował 2 miliony złotych.
500 Tysięcy złotych udało się pozyskać z państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, natomiast resztę pieniędzy dołożył miejski budżet.
W poniedziałek 21.04 Miała miejsce przeprowadzka do nowej hali, przewoziliśmy maty oraz cały sprzęt ze Sali państwowego Domu Dziecka, gdzie podczas remontu trenowali nasi chłopcy.

Zdjęcia z przeprowadzki >>

Natomiast jak już wspomniałem we wtorek 22 kwietnia miało miejsce oficjalne otwarcie Sali. Po przemówieniach oraz poświęceniu hali symboliczną wstęgę przecinali po kolei wykonawca remontu, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz Stefan Strzałkowski.
Na koniec uroczystości swoje umiejętności przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowali nasi zapaśnicy, pokazując pokrótce jak wygląda trening zapaśniczy oraz prezentując swoje umiejętności gimnastyczno-akrobatyczne.

Zdjęcia z otwarcia >>

Piotr Jastreb

Aktualności »