Aktualności

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym Brzeg Dolny 03-04.10.2008
2008-10-16 00:14:37
Na Początku października tj. w dn. 03-04.10.2008 r. w Brzegu Dolnym odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym.
Białogard reprezentowało tam trzech zawodników.
W kat. 96 kg Szwenk Paweł, oraz w kat. 120 kg Skaskiewicz Łukasz i Marcinkowski Marcin.

Paweł Szwenk pierwszą swoją walkę stoczył od razu w ¼ finału gdzie wszedł z wolnym losem, niestety skok ten nie przyniósł mu szczęścia gdyż przegrał on nieznacznie z zawodnikiem Górnika Łęczna Łukaszem Wiechna, następną walkę, już w finale o trzecie miejsce wygrał pewnie z Przemysławem Piotrkowskim ze Spartakusa Pyrzyce zdobywając tym samym brązowy medal.

Również na trzeciej pozycji zakończył swój bój Łukasz Skaskiewicz w kat 120 kg z tym, że Łukasz musiał stoczyć więcej pojedynków.
O wejście do ¼ finału Łukasz pewnie pokonał zawodnika z Poznania Szymona Jóskowiaka, równie łatwo poszło mu w ¼ finału, tu pokonał Grzegorza Mierzejewskiego z Łodzi.
Coraz bliżej finału i coraz większe emocje, niestety następny przeciwnik Skaskiewicza, Bartosz Maciążek w pojedynku półfinałowym wygrał nieznacznie z naszym zapaśnikiem spychając go do boju o trzecią lokatę, tu nie pozostawił on żadnych złudzeń swojemu klubowemu koledze Marcinowi Marcinkowskiemu, wygrywając z nim pewnie 3:1 i 10:1.
Marcin ostatecznie zajął piątą pozycję.
Przed walką z Łukaszem, Marcinkowski także przegrał w ¼ finału z Bartkiem Maciążkiem.

W klasyfikacji wojewódzkiej AKS wraz z kolegami z Pyrzyc oraz Koszalina, po raz kolejny pokazali swoim kolegom z całego kraju gdzie jest czołówka polskich zapasów, pewnie wygrywając zdobywszy 192 pkt przed lubelskim (173) i wielkopolskim (134).