Aktualności

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach Styl Wolny Poznań 15-16.10.2010
2010-10-19 13:20:39

W miniony Weekend 15 i 16 października w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach stylu wolnego.

Wystartowało tam trzech naszych zawodników.
W kategorii 55 kg walczył Adam Bieńkowski, 96 kilogramów Paweł Szwenk i 120 kg Kamil Skaskiewicz.

Nasi zapaśnicy występ ten mogą zaliczyć do bardzo udanych. Adam Bieńkowski i Kamil Skaskiewicz wygrali swoje kategorie zdobywając złoto a Paweł Szwenk zajął trzecie miejsce.

W kategorii 55 kg wystartowało ośmiu zawodników. Rundę eliminacyjną Adam łatwo wygrał z zawodnikiem Olimpa Janowa Lubelskiego Marcinem Grabisem.
Drugi swój pojedynek Adam stoczył z Sebastianem Popa ze Świecia, pojedynek ten również wygrał. Trzecia jego walka to już finał i bój o złoto. Drugim finalistą był zawodnik Grunwaldu Poznań Zduńczuk Dawid. Nie dał on jednak rady Bieńkowskiemu i musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Paweł Szwenk w kategorii 96 kg miał do pokonania 12 zawodników.
Pojedynek eliminacyjny wygrał z zawodnikiem Platana Borkowice, Łukaszem Kwietniewskim. Drugi pojedynek wygrał z Bogdanem Krzyżańskim z Namysłowa.
W następnej walce Paweł trafił na faworyta tej kategorii Radosława Barana i musiał uznać jego wyższość. Była to walka o wejście do finału, więc po przegranej zostało mu tylko bić sie o brąz. W pojedynku tym zdołał on pokonać mocno utalentowanego Roberta Świerblewskiego z Bydgoszczy.

Równie liczną, bo aż trzynastu zawodników, była kategoria 120 kg, w której złoto zdobył trzeci nasz wolniak Kamil Skaskiewicz.
Awansem wskoczył od razu do grupy A, w której to wygrał dwa pojedynki ze Zbyszkiem Dziubińskim z Chęcin i Marcinem Łodygowskim z Pyrzyc. Kolejna jego walka to już finał. Zmierzył się w nim z Darkiem Filipczakiem z Krotoszyna. Kamil wygrał oczywiście ten pojedynek zdobywając złoty medal.

W klasyfikacji drużynowej AKS Białogard uplasował się na wysokiej czwartej pozycji. Widać tu, że zawodnicy AKS mając tylko trzech zawodników w drużynie potrafią rywalizować z ekipami, które obsadzają wszystkie kategorie wagowe.

Za tydzień w Tychach kolejny mecz ligowy. Gospodarze w rewanżu podejmą u siebie naszą drużynę – AKS Białogard.