Aktualności

Mistrzostwa Polski Seniorów Krotoszyn 01.05.2010
2010-05-10 17:19:43

Dwa srebrne i dwa brązowe medale przywieźli nasi zapaśnicy z 63 Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się 1 maja 2010 roku w Krotoszynie.
Jak co roku impreza tej rangi stała na bardzo wysokim poziomie. Do grupy seniorów trafiają coraz młodsi zawodnicy i nierzadko bywa tak, że walczą o medalowe pozycje.


Barwy AKS reprezentowało na tych mistrzostwach 12 zawodników.
W kategorii 55 kg walczył Bieńkowski Adam. W pierwszym pojedynku pokonał Mateusza Jasia z Krotoszyna. W drugim pojedynku pokonał Adama Słowińskiego także z Krotoszyna. Trzeci jego pojedynek to już finał, tu zmierzył się z zawodnikiem z ze Slavii Ruda Śląska Adrianem Hajdukiem, któremu to Adam nie dał niestety rady. Ostatecznie Bieńkowski Stanął na drugim podium zdobywając srebrny medal.

Nieco gorzej wypadł Drugi z Bieńkowskich – Krzysiek z tym, że w jego kategorii 60 kg było niemal trzy razy więcej zawodników. Pierwszą walkę Krzysiek Przegrał z Walkowiakiem z Poznania, ale chyba tylko po to, aby w pojedynku o trzecie miejsce zwyciężyć, ponieważ ci dwaj zawodnicy spotkali się ponownie w walce o brąz. Drugie, ważniejsze starcie, bo o medal Krzysiek wygrał.
Przedtem jednak stoczył jeszcze trzy ciężkie, ale wszystkie wygrane pojedynki kolejno z: Tomkiem Muszyńskim z Dzierżoniowa, Norbertem Warchołem także z Dzierżoniowa oraz z Kamilem Kostrubcem z Kołobrzegu.


W tej kategorii mogliśmy także podziwiać zwycięzcę tegorocznych mistrzostw Polski juniorów, Dawida Takunow. Tutaj jednak miał on mniej szczęścia wywalczył sobie dopiero 12 miejsce po dwóch przegranych pojedynkach z Kostrubcem i Warchołem.

Kategoria 66 kg i szansa na złoto. Nasz faworyt Wojtek Sadowski nr startowy 13 nie dał jednak rady powtórzyć sukcesu z II Pucharu Polski w Białogardzie. Pierwszą walkę Wojtek wygrał z Mateuszem Wójcikiem z Teresina. Drugi pojedynek zwyciężył z Rafałem Daniliszynem z Warszawy. W Trzeciej walce Wojtek spotkał się z Adamem Blokiem, swoim niemalże już odwiecznym rywalem. Spoglądając w przeszłość z pojedynków przez nich stoczonych można by ułożyć szachownicę gdyż wygrywają w kratkę, raz jeden raz drugi. Tym razem widocznie była kolej Bloka bo to on wygrał. Po przegranym półfinale Wojtek zmierzył się w walce o trzecie miejsce z Pawłem Drzeżdżon z Brzeźnicy. Tu Sadowski nie pozostawił złudzeń łatwo wygrywając zdobył drugi nasz brąz.
W tej kategorii walczył również Adrian Matych. Po dwóch przegranych i jednym wygranym pojedynku Adrian uplasował się na 11 pozycji.


Trzech naszych zawodników walczyło w kategorii 84 kg. Najlepiej poradził sobie Dublinowski Patryk.
Walkę eliminacyjną stoczył z Dawidem Stańczakiem, walkę Tą wygrał wchodząc do grupy A.
Tu pierwszą walkę wygrał z Mariuszem Zdanowskim z Teresina, druga runda i łut szczęścia czyli wolny los. W trzeciej rundzie zostali już tylko najlepsi. Tu Patryk trafił na Macieja Balawendera z Poznania, i chyba nikt nie miał złudzeń, górę wzięło doświadczenie. Walkę o trzecie miejsce Patryk również przegrał z Radosławem Siejakiem. Ostatecznie Dublinowski skończył na piątej pozycji.
Dawid Stańczak po przegranej z Patrykiem następna walkę także przegrał z Jackiem Bileńskim z Brzeźnicy. Stańczak został sklasyfikowany na 18 pozycji.
Woźniak Patryk eliminacje wygrał z Jakubem Dziura. Niestety dwie następne walki przegrał kolejno z Wojtkiem Olszakiem z Warszawy oraz już w grupie B z Mariuszem Zdanowskim z Teresina. Ostatecznie Patryk zakończył swoje boje na 13 miejscu.


W kategorii 96 kg Szwenk Paweł przegrał dwa pojedynki - z Radkiem Baranem i Maćkiem Hasiec zajmując 11 pozycję.

Wszyscy pewnie zastanawiali się czy powtórzy się sytuacja z ubiegłorocznego I Pucharu Polski Seniorów, gdzie w jednej kategorii, wtedy 96 kg, wystartowali i spotkali się na macie bracia Łukasz i Radek Dublinowscy. W tym roku obydwoje oni wystartowali w kategorii 120 kg i los nie zetknął ich w jednym pojedynku.
Tym razem wyżej uplasował się Radek. Pierwszy pojedynek zwyciężył z Robertem Wajszczukiem z Białegostoku drugi z Bartkiem Maciążkiem z Dąbrowy Górniczej a trzeci z Dariuszem Filipczakiem z Krotoszyna. Ostatni jego pojedynek to już finał i przegrana niestety walka z Bartłomiejem Bartnickim z Górnika Łęczna. Radek zdobył srebrny medal.
Łukasz w pierwszym swoim pojedynku spotkał się z Bartnickim, który to okazał się lepszym w tym pojedynku. Dwa swoje następne pojedynki w grupie B Łukasz pewnie wygrał z Adrianem Czernickim z Teresina i Bartkiem Maciązkiem z Dąbrowy Górniczej. W pojedynku o trzecie miejsce Łukasz nieznacznie uległ Arkowi Kordusowi z Grunwaldu Poznań zajmując ostatecznie piąte miejsce.


Drużynowo Atletyczny Klub Sportowy z Białogardu uplasował się na wysokiej trzeciej pozycji zdobywając 180 pkt. Drugie miejsce przypadło ZKS Slavia Ruda Śląska 205 pkt. i zwycięzcą został WKS Grunwald Poznań zdobywając 306 punktów.

Piotr Jastreb

Aktualności »