Aktualności

Mistrzostwa Polski Seniorów Kraśnik 19-20.09.2008
2008-09-24 22:53:27
W dn. 19-20 września w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego, w imprezie brało udział 71 zawodników z 19 klubów z całego kraju.
Wśród licznie zgromadzonych seniorów znalazła się nasza czołowa szóstka i tu mamy powód do wielkiej dumy, ponieważ cała szóstka wróciła z imprezy z medalami.
AKS Białogard uplasował się na wysokim trzecim miejscu, za Grunwaldem Poznań i Górnikiem Łęczna. W klasyfikacji województw również zajęliśmy trzecie miejsce. Warto tutaj nadmienić że, zwycięzcy oraz srebrni medaliści, czyli Grunwald i Górnik w większości walczą podkupionymi zawodnikami, są to kluby prawie „przyzakładowe” i mogą sobie pozwolić na kupowanie zawodników. AKS natomiast wywalczył sobie trzecie miejsce tylko i wyłącznie swoimi klubowymi zawodnikami.

Niżej pokrótce przedstawię boje naszych seniorów.

Kat 55 kg – Adam Bieńkowski – srebrny medal
W pierwszej walce pokonał rywala z Krotoszyna A. Słowińskiego,
w finale niestety uległ A. Hajdukowi z ZKS Slavia Ruda Śląska.

Kat 60 kg – Krzysztof Bieńkowski – srebrny medal
w pierwszym starciu pewnie pokonał przeciwnika z AZS- AWF Warszawa A. Sitarskiego, następnie w półfinale wygrał z M. Jakóbczykiem z Suples Kraśnik, niestety w finale zabrakło trochę szczęścia i Krzysiek musiał oddać mistrzowski tytuł S. Karczmarzykowi z Górnik Łęczna – jest to już wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów.


Kat 66 kg – Wojciech Sadowski – brązowy medal
pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem Lotnika Wrocław W. Bemardeliim, niestety w półfinale uległ D. Jakóbczykowi z Suples Kraśnik, w walce o brązowy medal pewnie pokonał swojego rywala M. Palmowskiego również z Suples Kraśnik.


Kat 84 kg – Kamil Skaskiewicz - brązowy medal
pierwszy pojedynek wygrał z Ł. Tarasewiczem z Suples Kraśnik, drugi pojedynek minimalnie przegrał z R. Marcinkiewiczem z Górnik Łęczna, następnie walkę repasażową wygrał z W. Olszakiem z Gwardii Warszawa i o brązowy medal pewnie zwyciężył z SZ. Piątkowskim Mazowsze Teresin.

Kat 96 kg – Paweł Szwenk – brązowy medal
pierwszą walkę wygrał z W. Ormowski z Gwardii Warszawa, następnie przegrał z M. Gucmanem Grunwald Poznań – jest to uczestnik Igrzysk Olimpijskich z Chin - o brązowy medal wygrał z R. Świerblewskim Gwiazda Bydgoszcz.

Kat 96 kg - Dublinowski Radosław – srebrny medal
pierwszą walkę wygrał z S. Stasierskim Ceramik Krotoszyn, drugą również zwyciężył z P. Piotrkowskim Spartakus Pyrzyce. W finale niestety nie dał rady M. Gucmanowi Grunwald Poznań.

Piotr Jastreb

GALERIA >>

Aktualności »