Aktualności

Mistrzostwa Polski Młodzików Zapasy w stylu wolnym oraz zapasy kobiet Siedlce 30.11-02.12.2012
2012-12-03 17:43:39

W ostatni weekend tj. 30.11-02.12.2012 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach stylu wolnego oraz zapasach kobiet. W imprezie wzięło udział 139 dziewcząt oraz 193 młodzików.
Wystartowało tam również 6 naszych zawodników oraz nasza dzielna Wiktoria Chołuj, która to jako jedyna zdobyła złoty medal wygrywając swoją kategorię 48 kg.


Wiktoria w drodze po złoto miała do pokonania aż 22 zawodniczki tym bardziej wielkie brawa dla niej !!!
W rundzie eliminacyjnej pokonała Olę Łysomirską z Wierzbicy.
Następne pojedynki to zwycięstwa z Magdą Bylicką z Mazowsza Teresin, Klaudię Sikorską z Wierzbicy. W finale Wiktoria pokonała Patrycję Dudek także z Suplesa Wierzbica.


Wielkie brawa należą się także dla pozostałych naszych młodzików, gdyż każdy z nich przyjechał z Siedlec z medalem, a drużynowo cała nasza siódemka wywalczyła sobie pierwsze miejsce.


W kategorii 35 kg 21 zawodników miał do pokonania Bartek Rosiński. W rundzie eliminacyjnej pokonał Pawła Wasilczyka z Górnika Łęczna, w drugiej rundzie wygrał z Adrianem Wagner z Mazowsza Teresin w następnej rundzie pauzował.
Czwarta runda to był półfinał, który wygrał z Hubertem Krasuskim.
W finale Bartek przegrał niestety z Ernestem Doroszem z Włodawy zdobywając srebrny medal.


Dwóch naszych zawodników walczyło w kategorii 38 kg Andrzej Pauliński oraz Kacper Korczak.
W rundzie eliminacyjnej Andrzej wygrał z Bartkiem Tryc z Mazowsza Teresin a Kacper przegrał niestety z Rafałem Bochyńskim i po spadku do grupy B musiał wygrać wszystkie następne pojedynki aby myśleć o medalu. Na szczęście dla niego tak się stało.
W drugiej rundzie pokonał Bartka Tryca, następnie wygrał z Patrykiem Barłowskim z Rzeszowa. W czwartej rundzie wygrał z Piotrem Osiak i w ostatniej rundzie pokonał Łukasza Naworola. W walce o brąz Kacper wygrał z Dominikiem Maczane ze Slavii Ruda Śląska.
Andrzej natomiast w drugiej rundzie wygrał z Jackiem Krupniewskim ze Slavii, później miał wolny los a w półfinale pokonał Rafała Bochyńskiego z Ceramika Krotoszyn.
W finale Pauliński przegrał niestety z Dominikiem Gęba z Krasnegostawu.


W kategorii 42 kg brązowy medal zdobył Czarek Sadowski.
Rundę eliminacyjną przegrał z Adrianem Wolnym z Namysłowa.
Później podobnie jak Korczak, aby sięgnąć po medal musiał wygrać pięć kolejnych pojedynków i wygrał je kolejno z:
Krzysztofem Dziuba z Czarnych Połaniec, Radkiem Bylickim z Mazowsza Teresin, Krystianem Nej z Dąbrowy Górniczej oraz Tomkiem Masiul z Lidzbarku Warmińskiego.
W walce o trzecie miejsce również pokonał Mateusza Selerskiego z Mazowsza Teresin.


Brązowy medal zdobył w kategorii 59 kg Marcin Czyżowski.
Eliminacje wygrał z Jakubem Antoszewskim z Zamościa, w drugiej rundzie pokonał Dawida Błaszkiewicza z Włodawy. W trzeciej rundzie pauzował a czwarta to był już półfinał, w którym Marcin przegrał niestety z Norbertem Prewenckim ze Spiczyna.
W walce o brąz Czyżowski pokonał Kacpra Kościan z Mazowsza Teresin.


Piętnastu zawodników liczyła kategoria 73 kg, w której wystartował Damian Chołuj.
Eliminacje wygrał pewnie z Piotrem Trelińskim z Wojnowa.
W drugiej rundzie pokonał Rafała Tkaczyka z Górnika Łęczna. W półfinale pokonał Jakuba Wachowskiego z Kielc.
W finale Damian musiał niestety uznać wyższość Miłosza Seteckiego z Ceramika Krotoszyn.
Damian Chołuj wywalczył sobie srebrny medal.Jak już wspomniałem wyżej w rywalizacji drużyn owej AKS zdobył złoty medal pozostawiając pozostałe drużyny daleko w tyle.
AKS Białogard zdobył 21 punktów, na drugim miejscu z 16 punktami Orzeł Namysłów a na trzecim Ceramik Krotoszyn z 15 punktami.Autor:

Piotr Jastreb

Aktualności »