Aktualności

Międzynarodowy Turniej Młodzików w zapasach o Memoriał F. Harczenki Bydgoszcz 26-28.09.2008
2008-10-15 22:47:32
W dn. 26-28.09.2008 w Bydgoszczy, równolegle z II Pucharem Polski Kadetów odbył się Międzynarodowy Turniej Młodzików w zapasach o Memoriał F. Harczenki.
W turnieju tym udział wzięło sześciu naszych młodzików.
Występ ten nie należał niestety do udanych, drużynowo AKS zajął 13 miejsce.

Zaczniemy od najniższej kategorii i tym samym najlepszego wyniku.
W kat 35 kg Arkadiusz Mostowski dzielnie wywalczył sobie trzecie miejsce.
Walkę eliminacyjną w pięknym stylu wygrał z zawodnikiem Iskry Spiczyn Mateuszem Osmulskim, drugi swój pojedynek w grupie A niestety przegrał z Piotrem Kędziora z Pyrzyc.
Ostatni jego pojedynek, o trzecie miejsce, był dużą niespodzianką zarówno dla Arka jak i naszych szkoleniowców, Mostowski pokonał w nim zawodnika z Ukrainy Viktora Karchewskyy.

W kat 38 kg Marek Mostowski eliminacje przegrał niestety z Sebastianem Chodunem z Iskry Spiczyn, w drugiej walce poszło mu dużo lepiej wygrał z Krystianem Kocjan z Siteczki Zalas, po której to walce przystąpił do pojedynku o trzecie miejsce.
Pojedynek ten jednak przegrał z Adrianem Lutomskim z Iskry Spiczyn zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Najliczniej obsadzona przez naszych młodzików kategoria 47 kg przyniosła najmniej emocji, Bieńkowski Patryk wygrał eliminacje z zawodnikiem Górnika Łęczna Michałem Janowskim
Niestety pierwszy pojedynek grupy A nie był dla niego szczęśliwy, uległ on zawodnikowi Dęba Brzeźnicy Natanielowi Ostrowskiemu, drugą rundę już w grupie B pewnie wygrał z Mikołajem Gutkiem z Górnika Łęczna, czwarty pojedynek również nie był szczęśliwy Patryk przegrał z Jakubem Tanasiem z Ceramika Krotoszyn zajmując ostatecznie siódmą lokatę.
Pozostali dwaj nasi zawodnicy w tej kategorii, Czerwieński Adam oraz Patryk Spychalski przegrali po dwa pojedynki zajmując dwie ostatnie lokaty.

W kat 53 kg Adrian Gajewczyk eliminacje pewnie wygrał z zawodnikiem Ceramika Krotoszyn Tomaszem Chołodeckim dwa następne pojedynki przegrał kolejno z Ryszardem Machmudowem z Kołobrzegu i Patrykiem Lisem z Giżycka plasując się na 11 pozycji wśród 16 zawodników.

Jak już wspomniałem na początku występ ten nie należał do udanych, ale trzeba nadmienić, że to dopiero pierwsze kroki tych zawodników na ogólnopolskich matach i z czasem na pewno przyjdą większe sukcesy.


Piotr Jastreb

Aktualności »