Aktualności

Międzynarodowy Turniej Juniorów w zapasach Warna (Bułgaria) 7-10.03.2008
2008-03-16 14:00:04
W dniach 7-10.03.2008r w Bułgarii, w Warnie, odbył się międzynarodowy turniej juniorów w zapasach stylu wolnego. W zawodach wzięło udział 8 zagranicznych ekip: Bułgaria, Turcja, USA, Kazachstan, Rumunia, Rosja, Francja oraz Polska. Start w tym turnieju pozwoli trenerowi kadry narodowej juniorów wytypować zawodników do mistrzostw Europy i mistrzostw świata. W barwach naszego kraju walczyli:

Kat.96kg –Szymon Stasierski,
Kat.84kg- Kamil Skaskiewicz i Radosław Baranowski.
Kat.74kg- Maciej Balawender
Kat.66kg- Tomasz Rogisz
Kat.55kg- Łukasz Król

W szóstce zawodników reprezentujących Polskę znalazł się także reprezentant naszego klubu Kamil Skaskiewicz. Z dumą możemy obwieścić, że w kategorii wagowej 84 kg zajął On wysokie, trzecie miejsce. Trzeba tutaj nadmienić, że większość kategorii, a także ta, w której walczył Kamil były mocno obstawione przez zawodników z Bułgarii i Turcji. Oba te państwa wystawiły na tych zawodach najsilniejsze składy.
Po zakończonym turnieju Kamil powiedział:
-,, Po zawodach czuje mały niedosyt.
- W pierwszej walce z Turkiem przegrałem minimalnie 2:1 w rundach.
- Zawodnik ten bez większych problemów wygrał całą kategorię.
- To naprawdę silny przeciwnik."

W repasażach Skaskiewicz wygrał z Bułgarem 2:0 - a w walce o trzecie miejsce pokonał zawodnika z Rumuni 2:1.

Pomimo tego małego niedosytu, o którym mówił Kamil start w tym turnieju może On uznać za bardzo udany. Wysokie trzecie miejsce zdobyte w Bułgarii daje mu szansę na udział w Mistrzostwach Europy a także Mistrzostwach Świata.

Piotr Jastreb

Aktualności »