Aktualności

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym, Kraśnik 25-26.11.2011
2011-12-13 12:51:56

W ostatni weekend listopada w Kraśniku odbyły się międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach stylu wolnego.
W zawodach wzięło udział czterech naszych zawodników.
W kategorii 74 kg Paweł Dorniak, Adrian Matych
W kategorii 84 kg Patryk Dublinowski i Adrian Czarnecki.


Najlepiej z całej czwórki powalczył Patryk Dublinowski.
Rundę eliminacyjną wygrał z reprezentantem Rumuni Baciu Paul.
Następną walkę także wygrał z Łukaszem Nowocińskim z Łomży.
Następny jego pojedynek to już półfinał. Tu zmierzył się z zawodnikiem ze Zgierza Dawidem Pepłowskim. Tą walkę Patryk także wygrał awansując do finału. W finale pokonał Mariusza Zdanowskiego z Teresina zdobywając złoty medal.


Troszkę mniej szczęścia miał Adrian Czarnecki. Rundę eliminacyjną łatwo wygrał z Markiem Gogolewskim z Łodzi. W następnym pojedynku noga mu się niestety powinęła i przegrał z Andrzejem Hermanowskim ze Spiczyna.
Czarnecki miał jeszcze szansę na brąz, musiał jedynie wygrać trzy pojedynki. Dwa pierwsze wygrał z Łukaszem Nowocińskim z Łomży i z zawodnikiem z Litwy Kuoris Algirdas.
W pojedynku o brąz musiał niestety uznać wyższość Dawida Pepłowskiego ze Zgierza. Adriana sklasyfikowano na piątej pozycji.


Na dobrej drodze po złoto był także Paweł Dorniak w kategorii 74 kg.
Rundę eliminacyjną wygrał z Adrianem Nakielskim z Osielska.
Drugi pojedynek, także wygrał z Sebastianem Staszak z Kraśnika. Następna walka też należała do Dorniaka. Wygrał ją z Rafałem Palińskim z Teresina.
Jego pęd po złoto przerwał dopiero w półfinale zawodnik z Teresina Michta Robert. Paweł miał jeszcze szansę na brąz, ale przegrał niestety z Litwinem Draugelis Arnas. Dorniak zajął piąte miejsce.


Najmniej szczęścia miał Matych Adrian. Eliminacje wygrał z Maćkiem Piwoni z Pyrzyc. W pierwszej rundzie pokonał Radka Kuryja z Rzeszowa.
Na tej walce skończyło się wygrywanie Matycha. Dwie następne walki przegrał, kolejno z Robertem Michta z Teresina i Rafałem Palińskim także z Teresina. Adriana sklasyfikowano na jedenastej pozycji.


W klasyfikacji klubowej AKS uplasował się na szóstej pozycji z dorobkiem 20 pkt.Piotr Jastreb

Aktualności »