Aktualności

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach Siedlce 28-30.03.2008
2008-04-03 12:06:09
W dn. 28-30.03.2008 w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach styl wolny.

Na trzech matach startowało 88 zawodników z 25 klubów.
AKS reprezentowało 5 zawodników:

W kat. 50 kg – Matych Adrian
W kat. 55 kg – Bieńkowski Adam
W kat. 60 kg – Bieńkowski Krzysztof
W kat. 66 kg – Baranowski Zbigniew
W kat. 84 kg – Skaskiewicz Kamil.

        Zaczniemy od Zbyszka Baranowskiego, trzeba wspomnieć, że walczy on w kat wiekowej kadetów, mimo to stoczył bardzo ładne walki z juniorami, pierwszą swoją walkę wygrał z Krystianem Misztalem z Suplesa Kraśnik, drugą przegrał z Górzyńskim Łukaszem z Sielska, trzecia walka to znowu sukces wygrał z zawodnikiem z Dąbrowy - Przemysławem Łazarzem no i niestety czwartą swoją walkę przegrał ze zdobywcą brązu Sebastianem Pawlakiem. Trzeba też dodać, że, kategoria Zbyszka była najliczniej obsadzona – 18 zawodników, mimo to zakończył on swój bój na 9 miejscu, ale nie ma co rozpaczać, Zbyszek to bardzo dobry zawodnik, czyni ogromne postępy w technice i zapowiada się na przyszłościowego zapaśnika. W przyszłym roku, już jako junior na pewno przywiezie medal.
        Na siódmym miejscu uplasował się walczący w kategorii 50 kg Matych Adrian, pierwszą walkę przegrał z zawodnikiem z Namysłowa Michałem Miś. Drugą natomiast przegrał z zapaśnikiem z Dąbrowy Górniczej Mateuszem Golda
        W kategorii 55 kg piąte miejsce wywalczył sobie Bieńkowski Adam. Pierwszą swoją walkę wygrał ze zdobywcą trzeciego miejsca Łukaszem Stelmaszak, natomiast dwie kolejne przegrał kolejno z Adamem Słowińskim i Mateuszem Jakóbczykiem. Spoglądając wstecz na pozycje z innych zawodów śmiało możemy stwierdzić, że Adam ma chwilowy spadek formy.
        Nieco lepiej powalczył jego brat Krzysztof Bieńkowski. W kategorii 60 kg zajął on 3 miejsce. Pierwszą walkę przegrał z zawodnikiem słowackim Robertem Olle trzeba tu nadmienić, że Olle zajął 5 miejsce na ME w 2007 roku w Warszawie, podobnie zresztą jak zawodnik GLKS Sielsko też był piąty na ME, jednak w pojedynku o brązowy medal Krzysiek nie dał mu żadnych szans, przed tym jednak wygrał jeszcze dwie walki eliminacyjne, pierwszą z Mariuszem Sajdak a drugą z Andrzejem Sokalskim.
        Ostatni z prezentowanych zawodników, Kamil Skaskiewicz pewnie wygrał swoją kategorię wagową zdobywając jedyne nasze złoto w tym turnieju. Kamil stoczył cztery walki, wszystkie oczywiście wygrał. Walczył kolejno z: Łukaszem Pizon z Borkowic, Michałem Wesołowskim, Patrykiem Nowakiem z Namysłowa. Finałowy pojedynek stoczył z zawodnikiem LKS Ceramika Krotoszyn Radosławem Baran. Kamil wygrał z nim po raz drugi w tym roku, trzeba tutaj dodać, że rywalizują oni między sobą o występ w Mistrzostwach Europy i Świata. Śmiało już chyba możemy powiedzieć, że Kamil ma ogromną przewagę w tej rywalizacji i jego występ w ME i MŚ jest bardzo bliski.

W klasyfikacji drużynowej AKS uplasował się na 6 pozycji zdobywając 26 punktów.

Zdjęcia >>

Piotr Jastreb

Aktualności »