Aktualności

Memoriał W. Ziółkowskiego Siedlce 15-17.06.2012
2012-07-16 22:19:09

W dniach 15-17 czerwca 2012 roku w Siedlcach odbył się już po raz 21 Memoriał Wacława Ziółkowskiego. Turniej ten co roku ściąga do Polski Czołówkę światowych zapasów. W tym roku zgromadziło się tam 65 zawodników z piętnastu krajów między innymi z Turcji, USA, Wenezueli,
Egiptu, Kazahstanu, Tadżykistanu, Węgier, Rosji.
Wystartowało tam także czterech naszych zawodników.


Rywalizacja w tym turnieju odbywała się systemem pucharowym.


W kategorii 60 kg wystąpił Krzysztof Bieńkowski. W pierwszym pojedynku zmierzył się i wygrał z zawodnikiem z Ukrainy Olehem Pervachuk.
W drugim pojedynku przegrał niestety z reprezentantem Turcji Aktasem Munir Recep.
W repasażach w walce o trzecie miejsce Bieńkowski zmierzył się jeszcze z zawodnikiem z Egiptu Abdel Hakim Ibrahimem Faray’em. Pojedynek ten Krzysiek przegrał zajmując piątą pozycję.W kategorii 84 kg wystarowało dwóch naszych. Zbyszek Baranowski i Patryk Dublinowski.
W rundzie kwalifikacyjnej Zbyszek miał wolny los a Patryk przegrał z zawodnikiem z Wenezueli Ricardem Robertty. W ¼ finału Baranowski przegrał z Węgrem Istvanem Verebem.
Dublinowskiego sklasyfikowano na 8 pozycji a Baranowskiego na 9 pozycji.


Bardzo dobry występ w kategorii 96 kg zaliczył Kamil Skaskiewicz.
Co prawda kwalifikacje przegrał z Amerykaninem JD Bergmanem, ale ponieważ reprezentant USA doszedł do finału i finał ten wygrał to Kamil otrzymał prawo walki o brąz.
W repasażach Skaskiewicz zmierzył się także z Polakiem, Kamilem Wojciechowskim a w walce o trzecie miejsce wygrał ze Słowakiem Jozefem Jaloviarem.


Autor:

Piotr Jastreb

Aktualności »