Aktualności

LXII Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego Koronowo 17-18.04.2009
2009-04-24 08:40:20

W dn. 17-18.04.2009 w Komornikach pod Poznaniem odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego.
Impreza o najwyższej randze w Polsce.

W zawodach tych wystartowało ponad osiemdziesięciu zawodników z 26 klubów.
AKS Białogard reprezentowało tam sześciu naszych zapaśników.Zdobyliśmy trzy medale, dwa srebrne i jeden brązowy.
Najlepiej spisał się Skaskiewicz Kamil w kategorii 84 kg.
W eliminacjach łatwo pokonał Adama Gryca ze Slavii Ruda Śląska. Dwa pojedynki w grupie Kamil także zwycięża, pokonując kolejno: Szymona Piątkowskiego z Teresina oraz Bartka Sofińskiego z Poznania.
Finał to zacięty pojedynek z Radkiem Marcinkiewiczem z Górnika Łęczna. Tym razem lepszy okazał się Marcinkiewicz, Kamil zdobywa srebrny medal.Drugie srebro dla AKS to Marcin Pilarczyk w kategorii 120 kg, po udanym występie w II Pucharze Polski W Białogardzie Marcin udowodnił, że to nie był przypadek.
Eliminacje Pilarczyk łatwo wygrał z Adrianem Czernickim z Teresina.
W grupie A najpierw ma wolny los a później zwycięża Grzegorza Mierzejewskiego.
Kolejna walka to już finał. Marcin walczy z Bartkiem Bartnickim ten jednak nie pozostawia złudzeń, kto jest wciąż najlepszy w tej najcięższej kategorii.W kategorii 96 kg walczył Dublinowski Radosław. Eliminacje łatwo wygrał z Adamem Borawskim. W grupie A pierwszy pojedynek także zwycięża z Krzysztofem Swobodą ze Zgierza. Drugi pojedynek grupy A to walka z Tomkiem Szczerkiem, wychowankiem białogardzkiego AKS a obecnie zawodnikiem i trenerem zapasów Kołobrzeg.
Tu Radek może mówić o wielkim pechu, dwie z trzech rund tego pojedynku zakończyły się remisem i w obydwu klamrę zapinał Szczerek. Dublinowski przegrał nieznacznie ten pojedynek przekreślając tym samym swoje szanse na finał. W pojedynku o trzecie miejsce Radek bez problemu zwycięża z Kamilem Wojciechowskim z Rudy śląskiej.
Tomek Szczerek w finale spotkał się z Radkiem Baranem, ten utalentowany zawodnik z Krotoszyna nie dał zbyt wielu szans Szczerkowi.
Ostatecznie Dublinowski musiał zadowolić się brązowym medalem.Pozostałej trójce nie poszło tak dobrze, ale można im to wybaczyć, ponieważ są to jeszcze młodzi zawodnicy i to są dopiero ich początki w seniorach, i tak:


W kategorii 60 kg Bieńkowski Krzysiek zajmuje piąte miejsce.
Po pięknym pojedynku eliminacje Krzysiek wygrywa z Rafałem Statkiewiczem z Grunwaldu Poznań. Następne pojedynki Bieńkowskiego nie są już tak emocjonujące, w grupie A przegrywa z Arkiem Bohm z Namysłowa tym samym zostaje zepchnięty do Grupy B, w której zwycięża dwa pojedynki. Ostatnia jego walka to bój o brąz przegrany niestety z Radkiem Kisielem.
Dwóch zawodników mamy w kategorii 74 kg. Baranowski Zbyszek i Woźniak Patryk, obydwoje zwyciężają walki eliminacyjne. Losowanie tak się ułożyło, że następny pojedynek muszą stoczyć między sobą. Tym razem zwycięża Zbyszek. Kolejne dwa pojedynki Baranowski przegrywa plasując się ostatecznie na dziewiątej pozycji.
Patryk w grupie B wygrywa jeden pojedynek, następny jednak przegrywa kończąc na 8 pozycji.


Drużynowo AKS uplasował się na trzeciej pozycji zaraz za górnikiem Łęczna i Grunwaldem Poznań.Następne zawody:

XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Piotr Jastreb


Galeria »

Aktualności »