Aktualności

Kolejny rok przed nami
2009-01-30 11:14:04
Minął kolejny rok naszego życia. Czy był udany? Każdy zapewne sam odpowie sobie na to pytanie.
Dla naszego klubu, zawodników, trenerów i działaczy był to rok pełen wrażeń i wydarzeń. W lutym pożegnaliśmy naszego kolegę, przyjaciela, zawodnika naszego klubu, wielokrotnego uczestnika mistrzostw świata i europy a co najważniejsze olimpijczyka - Marcina Jureckiego.
Niespełna rok po jego śmierci dzięki zaangażowaniu zarządu oraz trenerów AKSu, rada miasta Białogard zatwierdziła projekt nazwania sali sportowej przy ul. Moniuszki imieniem Marcina Jureckiego.
Oficjalne nadanie imienia hali sportowej odbędzie się w dniach 20-23.02.2009, Podczas II Pucharu Polski Seniorów.
Turniej ten odbędzie się w Białogardzie w hali LO. Oficjalnie także wiadomo, że turniej ten będzie się odbywał, co roku w białogardzie i będzie także poświęcony pamięci Marcina Jureckiego.
W 2008 roku zmieniły się władze klubu AKS Białogard. W listopadzie podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego, wybrany został nowy prezes, Szymon Ziółkowski oraz nowy zarząd, w ławach którego zasiadło tym razem dwunastu członków. Zmieniły się także władze w Polskim Związku Zapaśniczym. Wyróżnieniem dla naszego klubu jest fakt, że dwóch członków naszego zarządu zostało wybranych do władz PZZ. Trener Andrzej Szwenk został członkiem zarządu, PZZ oraz Artur Ordak wybrany został na członka komisji rewizyjnej PZZ.
W miniony weekend podczas I Pucharu Polski seniorów w Osielsku rozdane zostały puchary dla najlepszych klubów w Polsce. Ogromnym sukcesem dla nas jest to, że AKS skwalifikowany został na II miejscu zaraz za Grunwaldem Poznań. Dla naszych zawodników jeszcze większym sukcesem jest to, że pokonał ich tylko klub, który płaci spore pieniądze zawodnikom z całej polski za walkę w swoich barwach.
Na zakończenie pozostaje mi tylko życzyć aby ten rok był lepszy od poprzedniego dla nas wszystkich.
Dla naszych chłopców składam życzenia jeszcze większych sukcesów, oraz spełnienia marzeń zarówno tych osobistych jak i zawodowych.

Krótki filmik z rozdania pucharów w Osielsku.