Aktualności

Jacek Wanke złotym medalistą OOM Gorlice 29.06-01.07. 2012
2012-07-22 11:13:49

Na przełomie czerwca i lipca, w Gorlicach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach dziewcząt oraz w stylu wolnym.
Wystartowało tam czterech naszych wolniaków.


Bardzo dobry występ zaliczył Jacek Wanke. W kategorii 42 kg miał do pokonania czternastu zawodników... i wszystkich pokonał. Jacek zdobył złoty medal na tej niezwykle ważnej dla każdego sportowca imprezie.
W rundzie eliminacyjnej Wanke pokonał Cezarego Lissoń z Grunwaldu Plewiska. W pierwszym pojedynku grupy A łatwo wygrał z Przemkiem Majchrowskim z Wałbrzycha. Druga walka to był już półfinał, tu Jacek zmierzył się z zawodnikiem Górnika Łęczna Rafałem Włodarczykiem, któremu także nie pozostawił złudzeń kto będzie walczył o złoto.
W finale Wanke zmierzył się z zawodnikiem z Włodawy Konradem Rusińskim.
Jak już wspomniałem na wstępie Jacek został złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


Bardzo blisko medalu był w kategorii 50 kg Michał Margoś.
Rundę eliminacyjną wygrał z Wojtkiem Tomczykiem z Milicza. Następny pojedynek przegrał z Tomkiem Kitel z Rudy Śląskiej poczym zaliczył spadek do grupy B.
Tam wygrywa kolejno dwa pojedynki z Łukaszem Przybylskim z Poznania oraz z Damianem Traczem z Janowa Lubelskiego. Ostatnia jego walka to bój o brązowy medal, tu jednak Margoś musiał uznać wyższość zawodnika z Milicza Bartka Stawinoga.
Michał uplasował się na piątej pozycji.


W kategorii 54 kg wystąpił Dawid Rak. Rundę eliminacyjną wygrał z Krystianem Kwaśnym ze Świdwina. Kolejny pojedynek wygrał z Konradem Juszyńskim z Borkowic. W trzeciej swojej walce Dawidowi powinęła się noga i przegrał z Przemkiem Komsa z Namysłowa zajmując dopiero jedenastą pozycję.


Podobny występ zaliczył Karol Chołuj w kategorii 63 kg.
Rundę eliminacyjną wygrał z Dawidem Tyczyńskim z Milicza, aby w pierwszym pojedynku grupy A ulec Emilowi Mazurkowi z Krasnegostawu.
W grupie B Karol jeden pojedynek wygrał z Pawłem Żakiem z Połańca a drugi przegrał z Przemkiem Wojtczakiem z Łodzi. Chołuj uplasował się na ósmej pozycji.


W klasyfikacji drużynowej nasi chłopcy wywalczyli wysoką dziewiątą lokatę spośród 41 klubów.Autor:

Piotr Jastreb

Aktualności »