Aktualności

IX Międzynarodowy Memoriał Stanisława Reda w zapasach w stylu wolnym Warszawa 6-8.11.2009
2009-11-20 02:13:03
Już po raz dziewiąty na warszawskich matach rozegrany został międzynarodowy memoriał im Stanisława Reda.

Wystartowało w nim 57 zawodników z 19 klubów w tym Ukrainy, Litwy, Słowacji i Czeczeni. Nie zabrakło tam również wychowanków białogardzkiego AKS-u, coprawda wystartowało tam tylko dwóch naszych zawodników no, ale turniej nie był zbyt licznie obsadzony, więc to wystarczyło.

W kategorii 74 kg bardzo dobrze spisał się Zbyszek Baranowski, eliminacje wygrał z zawodnikiem Ceramika Krotoszyn Marcinem Miłkowskim, pojedynki grupowe stoczył kolejno z Romanem Wyrwas także z Ceramika oraz Rafałem Władyko z Mielna, obydwa oczywiście wygrał wskakując tym samym do finału.
Tu niestety trafił na bardzo utalentowanego Ukraińca Volodymyra Perkhaliuk ulegając mu w rundach 3:0 i 9:0. Ostatecznie Zbyszek zdobył srebrny medal.

Drugi nasz zawodnik Patryk Woźniak, w kategorii 84 kg powalczył troszkę słabiej. Eliminacje przegrał z Krzysztofem Olszewskim z Warszawy. W grupie B wystartował bardzo dobrze wygrywając dwa pierwsze pojedynki kolejno z Mateuszem Massiala z Koszalina oraz z Szymonem Piątkowskim z Teresina. Trzeci jego pojedynek w grupie B to walka ze Słowakiem - przegrana niestety. Ostatecznie Patryk zajął szóstą lokatę.

W punktacji drużynowej nasi zawodnicy uplasowali się na 8 pozycji zdobywając 10 pkt.