Aktualności

Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów styl wolny Ruda Śl 6-7.06.2008
2008-06-16 09:54:43
W dniach 6-7 czerwca 2008 w Rudzie Śląskiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach styl wolny. AKS reprezentowało pięciu zawodników.
W kategorii wagowej 50 kg Matych Adrian w pierwszej walce pewnie pokonał zawodnika Suplesa Krapkowice Dawida Zduńczuka. W drugiej walce przegrał niestety z Łukaszem Stelmaszakiem z AS Jakubice. Trzecia, zwycięska zresztą walka w repesażach z zawodnikiem z Dąbrowy Górniczej Mateuszem Golda, dała mu pewne trzecie miejsce.
W kategorii do 55 kg Adam Bieńkowski podobnie jak Adrian stoczył trzy pojedynki. Pierwszy wygrał z Marcinem Ludianem z Janowa Lubelskiego drugi półfinałowy pojedynek przegrał z zawodnikiem z Rudy śląskiej Adrianem Hajdukiem. Trzeci pojedynek o trzecie miejsce pewnie wygrał z Mateuszem Jakubczykiem z Suplesa Kraśnik zdobywając tym samym brązowy medal.
Trochę mniej szczęścia miał w mocno obsadzonej kategorii do 60 kg Krzysiek Bieńkowski.
Pewnie wygrał dwa pierwsze pojedynki, w trzecim niestety uległ po zaciętej walce zawodnikowi Bizona Milicz Rafałowi Daniliszyn. Przegrał również walkę repasażową z Pieprzykiem Pawłem zajmując ostatecznie piąte miejsce.
W kategorii 84 kg Kamil Skaskiewicz przegrał pierwszą swoją walkę z zawodnikiem Ceramika Krotoszyn Radosławem Baran, ale wygrywając pewnie wszystkie swoje walki repasażowe uplasował się na trzeciej pozycji.
W tej samej kategorii wagowej Piotr Szwenk po dwóch wygranych i dwóch przegranych pojedynkach w klasyfikacji końcowej uplasował się na piątej pozycji.
W klasyfikacji klubowej AKS uplasował się na piątej pozycji zdobywając 39 pkt.

Piotr Jastreb

Aktualności »