Aktualności

III Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu wolnego Przysucha 7-9.11.2008
2008-11-30 10:07:43
Podczas kiedy juniorzy pocili się na warszawskich matach w turnieju St. Reda, w miejscowości Przysucha koło Radomia, odbył się trzeci Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu wolnego.
AKS Białogard reprezentowało tam ośmiu kadetów w pięciu kategoriach wagowych: 42, 50, 54, 63, 76.
Zacznijmy od najlżejszych naszych zapaśników.
W kategorii 42 kg wystartowało dwóch zawodników, Mostowski Marek i Gruchała Sebastian.
Marek stoczył dwie walki i obydwie niestety przegrał plasując się ostatecznie na 15 miejscu.
Troszkę lepiej poszło Sebastianowi, co prawda eliminacje przegrał, ale pierwszy pojedynek w grupie B wygrał. Tylko po to, żeby drugi pojedynek grupowy oddać zawodnikowi z Kołobrzegu, który wygrał też z Mostowskim. Gruchała zakończył boje na 12 miejscu.
Na 50 kg także mieliśmy dwóch zawodników. Tutaj poszło im zdecydowanie lepiej.
Piętnasty na liście, Dawid Takunow pewnie przeszedł przez eliminacje, w grupie A wygrał z Pustelniakiem z Koszalina a następnie przegrał z zawodnikiem Śląska Milicz Majem Erykiem. Walka o trzecie miejsce nie pozostawiła złudzeń, Dawid wygrał pewnie z Krzyśkiem Łazarskim z podzamcza.
Trochę mniej szczęścia miał Paweł Dorniak, eliminacje oraz pierwszą walkę grupową pewnie wygrał, natomiast pojedynki o wejście do finału i o trzecie miejsce niestety przegrał, zajmując ostatecznie miejsce piąte.
Zupełnie nieudany występ miał Maksymilian Wudarczyk, już w eliminacjach polosował zawodnika z Kołobrzegu Ryszarda Machmudowa, który zajął trzecie miejsce w tej kategorii wagowej. Swój pierwszy pojedynek grupowy Maksymilian pewnie wygrał, ale w drugiej walce grupowej niestety nie dał już rady zawodnikowi Stali Rzeszów kończąc swój bój na 15 miejscu.
Niewiele więcej szczęścia miał nasz zawodnik w kat 63 kg Mateusz Żyliński. Dwa pierwsze pojedynki przegrał kończąc na 17 miejscu.
Kategoria 76 kg Stańczak Dawid i Dublinowski Patryk. Dawid w eliminacjach przegrywa z Pepłowskim ze Zgierza, pierwsza walka w grupie B kończy się wygraną, niestety pojedynek o trzecie miejsce przegrywa z Radkiem Kucykiem z Górnika Łęczna.
Patryk poradził sobie trochę lepiej, eliminacje wygrywa, niestety pierwszy pojedynek w grupie przegrywa także z Pepłowskim. Pojedynek o trzecie miejsce Patryk pewnie wygrywa.

W klasyfikacji klubowej AKS plasuje się na 9 miejscu.
Piotr Jastreb

Aktualności »