Aktualności

II Puchar Polski Seniorów V Memoriał Marcina Jureckiego Białogard 23.02.2013
2013-02-28 10:36:44

Jedenaście medali w tym cztery złote oraz pierwsze miejsce drużynowo wywalczyli zapaśnicy z Białogardu podczas rozegranego w minioną sobotę tj. 23.02.2013 II Pucharu Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego.
Turniej ten był juz po raz piąty z rzędu organizowany w Białogardzie jako Memoriał Marcina Jureckiego.


W siedmiu kategoriach wystartowało łącznie 18 zawodników z Białogardu.
Kategoria 55 rozstrzygnięta została bez walki, gdyż było tam tylko dwóch zawodników. Adrian Hajduk z Rudy Śląskiej oraz Adam Bieńkowski .
Kontuzja Bieńkowskiego nie pozwoliła mu wyjść do walki więc automatycznie Hajduk otrzymał złoto a Adam srebro.


W kategorii 60 kg wystartował Krzysiek Bieńkowski oraz Dawid Takunow.
Ponieważ kategoria liczyła pięciu zawodników sędziowie podjęli decyzję że rywalizacja będzie przebiegać systemem każdy z każdym, tak więc każdy stoczył po cztery pojedynki.
Krzysiek Bieńkowski wszystkie swoje walki zwyciężył.
Kolejno z - Erykiem Maj ze Śląska Milicz, Dawidem Takunow klubowym kolegą, Kamilem Kostrubiec z Kołobrzegu oraz Mateuszem Szyniec z Dąbrowy Górniczej.
Mniej szczęścia Miał Dawid Takunow. Pierwszy pojedynek przegrał właśnie z Bieńkowskim w drugim przegrał także z Erykiem Majem.
Trzecią walkę wygrał z Kamilem Kostrubiec a czwartą z Mateuszem Szyniec. Ostatecznie Dawid został sklasyfikowany na trzeciej pozycji.


Kategoria 74 kg to występ Pawła Dorniaka i Damiana Woźniaka.
Dorniak dwie swoje walki przegrał niestety. Pierwszą z Andrzejem Sokalskim z Rudy Śląskiej a drugą z Rafałem Palińskim z Mazowsza Teresin i uplasował się dopiero na 13 pozycji.
Troszkę lepiej wypadł Damian Woźniak. W rundzie eliminacyjnej spotkał się z Tomaszem Rogiszem z Poznania, zwycięzcą tej kategorii i musiał uznać jego wyższość, ale w drugim pojedynku pokonał już Łukasza Górzyńskiego z Osielska. Trzecia jego walka również skończyła się porażką. Przegrał z Andrzejem Grzelakiem z Poznania.


Sześciu białogardzkich wolniaków wystartowało w kategorii 84 kg.
Odległa 12 pozycja przypadła w tej kategorii Tomkowi Kosmali.
Przegrał on dwa pierwsze swoje pojedynki. Pierwszy z Tomkiem Jonkiszem Z Rudy Śląskiej a drugi z reprezentantem Rosji Zhereghenkov Anatoly.
Nie udało się niestety powtórzyć swojego sukcesu z I Pucharu Polski Adrianowi Czarneckiemu. Tam zdobył brązowy medal a tu po przegranej z Astakhov Andreiem z Rosji oraz z Adrianem Matychem sklasyfikowany on został na 10 pozycji.
Matych Adrian natomiast po przegranej z Żylińskim Mateuszem pierwszy pojedynek w grupie B wygrał właśnie z Czarneckim ale trzecią walkę przegrał znowu z Szymonem Janz z Koszalina. Dorniak uplasował się zaraz za Adrianem na 9 miejscu.
Kolejne ósme miejsce przypadło Mateuszowi Żylińskiemu. Po wygranej z Matychem Przegrał kolejne dwie walki. Pierwszą z Astakhov Andreiem z Rosji a drugą z Zhereghenkov Anatoly także z Rosji.
O dobrym występie może mówić Patryk Dublinowski. Eliminacje wygrał z Hubertem Wysockim z Teresina.
W następnej walce trafił na kolegę klubowego Zbyszka Baranowskiego, z którym to niestety przegrał. Następny jego pojedynek to prawo walki o III miejsce. Patryk wygrał łatwo z Szymonem Janz z Koszalina.
W walce o brąz Patryk zmierzył się z utalentowanym Tomkiem Jonkiszem z Rudy Śląskiej i pojedynek ten oczywiście wygrał.
Zbyszek Baranowski rundę eliminacyjną wygrał z Szymonem Janz z Koszalina, w drugim pojedynku wygrał z Patrykiem Dublinowskim.
W półfinale miał ciężką przeprawę z reprezentantem Rosji Astakhov Andreiem ale oczywiście poradził sobie i do walki finałowej wyszedł na matę z zawodnikiem z Brzeźnicy Sebastianem Jezierzańskim. Po bardzo wyrównanym pojedynku, Zbyszek jeszcze raz pokazał swoją klasę wygrywając tą kategorię i zdobywając punkty dla AKSu.


W kategorii 96 kg podobnie jak w 60 kg było pięciu zawodników a wśród nich Kamil Skaskiewicz i Paweł Szwenk i podobnie jak w 60 kg walki odbywały się systemem każdy z każdym.
Kamil Skaskiewicz wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając złoty medal w tej kategorii.
Walczył kolejno z: Pawłem Szwenkiem, Kamilem Wojciechowskim, Mateuszem Rywackim oraz Kamilem Pałyska. Podobny bilans zaliczył Paweł Szwenk z tą tylko różnicą, że jedną walkę przegrał właśnie z Kamilem. Trzy wygrane pojedynki dały Szwenkowi srebrny medal.


Kategorię 120 kg zdominowali zapaśnicy z Białogardu.
W pierwszej rundzie zmierzyli się Tomek Anuszkiewicz z Radkiem Dublinowskim i Łukasz Skaskiewicz z Patrykiem Woźniakiem.
Pierwszy pojedynek wygrał Dublinowski a drugi Skaskiewicz.
W drugiej rundzie Tomek Anuszkiewicz pokonał Dawida Stańczaka a Radek Dublinowski wygrał z Łukaszem Skaskiewiczem.
Dalej Anuszkiewicz przegrał z Woźniakiem a Stańczak z Dubliniowskim. Następnie Skaskiewicz wygrał z Anuszkiewiczem a Woźniak ze Stańczakiem. W ostatniej rundzie po bardzo zaciętym pojedynku Dublinowski wygrał z Woźniakiem a Skaskiewicz ze Stańczakiem.
Po podliczeniu punktów wyszło, że złoto przypadło Radkowi Dublinowskiemu, srebro Łukaszowi Skaskiewiczowi, który zdecydował się wystartować po długiej przerwie w treningach, trzecie miejsca dla Anuszkiewicza i Woźniaka i piąte miejsce dla Dawida Stańczaka.W klasyfikacji drużynowej śmiało można stwierdzić, że wolniacy z Białogardu rozgromili swoich rywali, wygrywając ze zdumiewającą liczbą punktów w ilości 262.
Na drugim miejscu WKS Grunwald Poznań ze 113 punktami i na trzecim reprezentacja Rosji z Kaliningradu ze 112 punktami.
Czwarte miejsce przypadło drużynie Slavii Ruda Śląska, której to zawodnicy zdobyli 84 punkty.Zdjęcia z I PPSA już 15 marca w Brzegu Dolnym rozpocznie się Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu wolnego w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poniżej komunikat organizacyjny.

Puchar Polski Kadetów.Autor:

Piotr Jastreb

Aktualności »