Aktualności

II Puchar Polski Seniorów - Brzeg dolny 29.02-01.03.2008
2008-03-04 22:35:03
W dn. 29.02-01.03.2008 odbył się II Puchar Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego.
Wystartowało w nim 92 zawodników z 23 klubów.
Nasz klub reprezentowało 8 zawodników, mieliśmy obsadzoną prawie każdą kategorię wagową, wyjątkiem była kat. 74 kg, w której to nie mieliśmy obsady.
Ogólnie turniej stał na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej możemy poszczycić się wysokim drugim miejscem w klasyfikacji drużynowej. Lepsi od nas okazali się tylko wolniacy Grunwaldu Poznań zdobywając 184 pkt. Nasz dorobek był niewiele mniejszy zdobyliśmy 173 pkt i zapewne gdybyśmy mieli zawodnika na 74 kg Puchar ten zakończylibyśmy na pierwszym miejscu.

Pilarczyk Marcin - 5 miejsce

Jak więc widać na ośmiu zawodników zdobyliśmy 7 medali. Ogromne brawa dla naszych chłopców.

Warto też tutaj wspomnieć, że na tych samych matach Brzegu Dolnego w dn. 01-02.03.2008 odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek w zapasach kobiet.
Udział w nich wzięły dwie zawodniczki z naszego regionu.
W kat 70 kg na trzecim miejscu uplasowała się zawodniczka Feniksa Stargard Szczeciński Howis Patrycja, oraz w kat 56 kg reprezentantka Spartakusa Pyrzyce Hoczyk Alicja bój zakończyła na miejscu 12.