Aktualności

II Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu wolnym - Przysucha 19-21.11.2010
2010-11-25 20:25:30

Dwóch naszych kadetów walczyło w miniony weekend w Przysusze, gdzie odbył się Drugi Puchar Polski Kadetów.W kategorii 42 kg Jacek Wanke miał do pokonania 15 przeciwników.
W walce eliminacyjnej Jacek spotkał się z zawodnikiem z Łodzi Robertem Dobrodziejem, jak się później okazało brązowym medalistą tego pucharu.
Jacek przegrał tą walkę.

W grupie B pierwszą rundę pauzował, w drugiej zwyciężył z Adrianem Władyko z Warszawy. Trzeci pojedynek grupowy Jacek niestety przegrał z Bartkiem Szałowskim ze Slavii Ruda Śląska. Ostatecznie Wanke uplasował się na ósmej pozycji.
Trzeba jednak tu dodać, że to dopiero jego pierwsze kroki w grupie wiekowej kadet.Bardzo ładnie spisał się w kat 76 kg Adrian Czarnecki. Jego kategoria także liczyła 15 zawodników.

Pojedynek eliminacyjny Adrian łatwo wygrał z Jarkiem Słodkowskim z Warszawy. W grupie A pierwszy pojedynek wygrał z Łukaszem Jędrycha z Wołowa. Drugi pojedynek stoczył z Marcinem Gacka ze Slavii. Zwycięstwo w tej walce dało Adrianowi szansę walki o złoto.

Następna jego walka to właśnie bój o najwyższe podium.
Zmierzył się w nim z Michałem Duda ze Świdwina. Arian nie dał szans przeciwnikowi zdobywając w tej kategorii złoty medal.
Piotr Jastreb

Aktualności »