Aktualności

II Puchar Polski Kadetów w zapasach kobiet oraz stylu wolnym Przysucha 4-6.XII.2009
2009-12-11 03:05:01

W miniony weekend 4-6.XII.2009 w miejscowości Przysucha odbył się II Puchar Polski Kadetów i kadetek w zapasach stylu wolnego.
AKS reprezentowało tam czterech zawodników:
Czerwiński Adam
w kategorii 54 kg, Dorniak Paweł i Damian Woźniak w kategorii 58 kg i Czarnecki Adrian w kategorii 69 kg.


Najlżejszy nasz zawodnik miał w swojej kategorii 20 zawodników. Walkę eliminacyjną pewnie wygrał z Erykiem Kołodziejem z Brzegu Dolnego zajmując pozycję w grupie A. Tu niestety pierwszą walkę przegrał z Pawłem Jaszkowskim, spadając do grupy B. W grupie B także trafił na mocniejszego i ostatecznie bój swój zakończył na 15 pozycji.


Nieco lepiej poszło Pawłowi Dorniakowi. Eliminacje wygrał w pięknym stylu z Damianem Panek również z Brzegu Dolnego, ale walki grupowe zaczął niefortunnie – pierwszy pojedynek przegrał z Mateuszem Pisarskim z Kransegostawu spadając do grupy B.
Spadek ten to był chyba niezły kopniak dla niego, gdyż wszystkie pojedynki w grupie B, a stoczył ich aż cztery, wygrał dosyć wysoko kolejno z: Damianem Juszyńskim, Jakubem Kryspinem, swoim klubowiczem Damianem Woźniakiem i czwarty pojedynek miał wolny los. Ostatecznie Paweł zajął wysoką piątą lokatę ( 28 zawodników w tej kategorii).

Wspomniany wcześniej Woźniak Damian miał mniej szczęścia. Eliminacje ładnie wygrał, ale nie chcąc się chyba wyłamać pierwszy pojedynek grupy A także przegrał ze zdobywcą brązu w tej kategorii Nejmanem Mateuszem. W grupie B dwa pierwsze pojedynki wygrał z Damianem Pruskiem oraz Szymonem Gamla. Niestety jego marzenia o medalu zostały brutalnie przerwane, jak już wspomniałem, przez klubowego kolegę Pawła Dorniaka. Damian uplasował się na ósmej pozycji.


Ostatni z naszych zapaśników Adrian Czarnecki pomimo niedawno odbytej poważnej kontuzji – przypomnijmy, że Adrian w marcu tego roku podczas eliminacji do OOM W Krotoszynie doznał otwartego złamania kości strzałkowej i piszczelowej – bardzo dobrze spisał się w tym turnieju. W swojej kategorii miał 22 zawodników. Eliminacje w prawdzie przegrał, ale za to wszystkie cztery pojedynki w grupie B wygrał zajmując ostatecznie równie wysokie piąte miejsce. Adrian pokonał kolejno: Pawła Grzesiuka, Jacka Czernika Bartka Minko i Alberta Kozieja.


Ostatecznie AKS sklasyfikowano na 18 pozycji spośród 50 klubów.
W turnieju wystartowało łącznie 196 zawodników.
Piotr Jastreb

Aktualności »