Aktualności

II Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Kraśnik 21-22.11.2009
2009-11-29 18:25:09
W miniony weekend w Kraśniku / woj. Lubelskie/ odbył się 2 Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W turnieju brało udział 134 zawodników z 27 klubów z Polski i 7-miu ekip zagranicznych. Był to bardzo mocno obsadzony turniej. Swoją obecnością zaszczycili nas Grecy, Czesi, Rumuni, Estońscy, Ukraińcy, Słowacy i Litwini. Nasze województwo reprezentowali tylko zawodnicy z AKS Białogard, którzy spisali się w tym turnieju bardzo dobrze, zajmując trzecią lokatę drużynowo za Grekami i gospodarzami, czyli Suples Kraśnik. Zawodnicy AKS-u byli po bardzo ciężkim zgrupowaniu, które miało na celu przygotowania do przyszłego sezonu. Według trenera Cezarego Jastreb gdyby nasi zawodnicy wystąpili w tym turnieju na „świerzaka” to nie mieli by godnej drużyny, która by w kwalifikacji drużynowej ich wyprzedziła. A oto wyniki zawodników AKS:

1. Kat wag. 55 kg – Takunow Dawid – 3miejsce.
Dawid w pierwszej walce spotkał się z bardzo mocnym Ukraińcem, wygrał tą walkę w dwóch rundach, następnie uległ zawodnikowi z Ceramika Krotoszyn Słowińskiemu Adamowi, wielokrotnemu medaliście Mistrzostw Polski juniorów, w trzeciej walce pewnie wygrał z Jaszkowskim Pawłem z Korony Koronowo, w walce o prawo walki o brązowy medal pokonał Świerka Aleksandra, gospodarza imprezy i w walce o brązowy medal Takunow pokonał Ogonowskiego Damiana z Rokity Brzeg Dolny.

2. kat. wag 60 kg – Bieńkowski Krzysztof – 2miejsce.
Krzysiek w pierwszej walce pokonał zawodnika z Ceramika Krotoszyn Panka Damiana, następnie pokonał pewnie Litwina, w trzecim starciu wygrał ze Staszakiem Konradem z Suples Kraśnik i dotarł do półfinału, w którym pokonał Szeję Arkadiusza z Piast Wola, który w zeszłym roku zajął wysoka piąta lokatę w Mistrzostwach Europy, była to miła niespodzianka dla trenera kadry C. Jastreb.
W finale niestety Krzysiek uległ zawodnikowi z Grunwaldu Poznań Statkiewiczowi Rafałowi – również V zawodnik ME z przed 2 lat. Mimo, że zawodnik AKS był aktywniejszy walka rozstrzygnęła się po dwóch klamrach, które zapinał przeciwnik i je wykorzystał.3. kat wag. 74 kg. - Baranowski Zbigniew – 3miejsce.
Zbyszek w pierwszej walce pokonał zawodnika z Suples Kraśnik Misztala
Krystiana, uczestnika ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów. Następny pojedynek niestety przegrał z Jezierzańskim Sebastianem z Dąb Brzeźnica.
Trzecią walkę wygrał z Zdanowskim Mariuszem z Mazowsza Teresin, w walce o prawo walki o brąz Zbyszek Pewnie wygrał z Wyrwasem Romanem z Ceramika
Krotoszyn. W walce finałowej o brązowy medal spotkał się z Grandą Krzysztofem z CSIR Dąbrowa Górnicza, wygrywając to starcie.

4. kat. wag 84 kg Dublinowski Patryk 2 miejsce i Woźniak Patryk 9 miejsce.
Dublinowski w pierwszej walce pokonał swojego kolegę z klubu Woźniaka w dwóch rundach. W drugiej walce spotkał się ze Słowakiem pewnie go pokonując, następnie miał wolny los. W walce półfinałowej pokonał również Słowaka. W finale jednak Dublinowski nie dał rady przewrócić zawodnika z Krotoszyna Filipczaka Adama. Uważam, że występ Patryka był bardzo udany, przypominam, że Dublinowski startował w tym turnieju, jako najmłodszy zawodnik w tej grupie wiekowej.


Woźniak Patryk, jak wspomniałem wcześniej przegrał z Dublinowskim,
Następnie wygrał z Dziarkowskim Pawłem z Korony Koronowo na plecy,
trzecią walkę również wygrał w ładnym wykonaniu przez przewagę
techniczną z Wachełko Piotrem z Ceramika Krotoszyn. Niestety czwartą
przegrał z Miłoszem Szczęsnym z Suplesa Kraśnik plasując się na 9 miejscu.


Następne zawody:

SUPER PUCHAR POLSKI W ZAPASACH KOBIET STYLU WOLNYM I KLASYCZNYM BIELAWA 6-7.12.2009

JESIENNY PUCHAR POLSKI KADETÓW W STYLU WOLNYM PRZYSUCHA 4-6.12.2009
Piotr Jastreb

Aktualności »